Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -1°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Wezbrana woda zabiła co najmniej 150 osób

  07-09-2014 12:34 Powodzie w Pakistanie zbierają tragiczne żniwa

  Ulewne deszcze towarzyszące monsunowi spowodowały powodzie w całym Pakistanie. Wezbrana woda zabiła co najmniej 150 osób i zalała wiele domów. Pakistańskie wojsko ewakuuje ludzi z zagrożonych miejsc.

  W Pakistanie wydano ostrzeżenie przed powodziami. Wiele regionów tego kraju znajduje się pod wodą. Powódź na niektórych obszarach jest największa od dwudziestu lat.

  Śmierć poniosło przynajmniej 150 osób

  Co najmniej 150 osób poniosło śmierć na skutek ulewnych deszczy. Liczba ofiar prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ poziom wody w rzekach nie opada.

  Domy, budynki rządowe oraz szkoły znalazły się pod mętną wodą. Wiele dróg jest zablokowanych. Nastąpiły przerwy w dostawie energii elektrycznej i wody pitnej.

  Pomoc poszkodowanym

  Wojsko jest w najwyższej gotowości, niesie pomoc poszkodowanym. Trwa ewakuacja mieszkańców z zagrożonych obiektów. Mieszkańcy Pakistanu boją się, że przyjdzie druga fala powodziowa. Od dłuższego czasu intensywnie pada w tym regionie świata.

  Monsunowa aura powinna się uspokoić na początku tygodnia. Pakistańczycy będą mogli odetchnąć. Jednak nie na długo. W najbliższym czasie nad Pakistan wrócą nawalne deszcze.

  Pora monsunowa przynosi powodzie

  Pakistan regularnie nawiedzany jest przez zalania i osuwiska podczas pory monsunowej. W 2010 roku na skutek wylanej rzeki zginęło prawie dwa tysiące osób.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...