Bartłomiej Misiewicz w garniturze i czerwonych okularach, a za nim napis "Thug Life" - to najnowszy plakat Mariusza Warasa. Artysta nie komentuje swojej pracy, bo ta "mówi sama za siebie".
Mariusz Waras, znany trójmiejski streetartowiec nie daje o sobie zapomnieć. Bohaterami jego murali byli już ministrowie Gliński i Szyszko. Teraz Bartłomiej Misiewicz, który nie znika z pierwszych stron gazet, pojawił się na najnowszym plakacie artysty w Gdyni niedaleko plaży w Babich Dołach.
Na plakacie widać Misiewicza w czarnym garniturze oraz zasłoniętymi okularami oczami. Za jego placami znajduje się napis "Thug Life", co można przetłumaczyć jako "bandyckie życie".
- Mariusz nie chce komentować swoich prac, bo one są dość czytelne. Tematami jego murali, czy teraz plakatu, są sprawy bieżące, które gdzieś go drażnią. Pana Misiewicza łatwo rozpoznać. Wygląda jakby był w jakimś nocnym pubie. Trudno mi teraz wejść w głowę Mariusza. Wydaje mi się, że poprzez ten napis chciał zachęcić odbiorców do zastanowienia się nad tym jaki stosunek do społeczeństwa ma pan Misiewicz - mówi Czesław Podleśny z WL4 Art Space.
Podleśny twierdzi, że plakat Warasa "jest topowy i Misiewicz powinien sprawić sobie kopię".
Szyszko z porożem
W lipcu ub. roku w Gdańsku pojawił się mural z Janem Szyszko. Artysta namalował głowę polityka w kapeluszu i z porożem, jak jedno z myśliwskich trofeów. Tuż obok namalował głowy zająca i jelenia. Można było się jedynie domyślać, że mural nawiązuje do kradzieży cennych poroży z posiadłości ministra w Tuczynie w Zachodniopomorskim. Jan Szyszko po włamaniu zgłosił kradzież kolekcji wartej 13 tys. złotych, ale jak się okazuje nie wspomniał o niej wcześniej w swoim oświadczeniu majątkowym. Policjanci szybko ustalili, że poroże ukradł 43-letni nietrzeźwy mężczyzna. Kolekcję myśliwskich trofeów udało się odzyskać.
Faraon od kultury
Duża popularnością cieszył się też mural przedstawiający ministra kultury Piotra Glińskiego ubranego w nemes - charakterystyczne nakrycie głowy, które jest symbolem władzy w Starożytnym Egipcie. Praca znajdowała się ok. 150 metrów od powstającego wówczas Muzeum II Wojny Światowej. Był to komentarz artysty do burzy wokół budowy Muzeum II Wojny Światowej.
Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.
Autor: aa//ec / Źródło: TVN24 Pomorze
Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | Grzegorz Dolecki