USA

USA

"Wszedł ze strzelbą i zaczął strzelać"

10 osób zginęło w strzelaninie w szkole średniej w mieście Santa Fe w stanie Teksas - poinformowała lokalna policja. Według niej większość zabitych to uczniowie. Na miejscu znaleziono też materiały wybuchowe.

Strzały w klubie golfowym Trumpa. "Był gotowy do wojny"

Uzbrojony mężczyzna, którego w należącym do prezydenta USA Donalda Trumpa klubie golfowym na Florydzie zatrzymała policja, wniósł do budynku amerykańską flagę, otworzył ogień i krzyczał słowa sprzeciwu wobec Trumpa. Został postrzelony przez policjantów.

Pierwsza kobieta na czele CIA

Amerykański Senat stosunkiem głosów 54 "za" do 45 "przeciw" zatwierdził w czwartek Ginę Haspel na stanowisku dyrektora CIA. 61-letnia Haspel jest siódmym szefem i pierwszą kobietą w 70-letniej historii agencji.

Japoński dziennik: USA zażądały od Korei Północnej oddania kilku głowic nuklearnych

Korea Południowa chce aktywniej odgrywać "rolę mediatora" między USA a Koreą Północną po tym, jak Pjongjang zagroził, że wycofa się z zaplanowanego na 12 czerwca w Singapurze bezprecedensowego szczytu amerykańsko-północnokoreańskiego. Tymczasem według japońskiego dziennika "Asahi Shimbun", reżim mógł zostać usunięty z listy sponsorów terroryzmu, spełniając kilka warunków.

W tej szkole uczą przez taniec

Nauka przez zabawę podobno jest najefektywniejsza, dlatego w pewnej z nowojorskich szkół dla dziewcząt postanowiono połączyć nauki ścisłe z nauką tańca. Dziewczęta z tej szkoły tworzą choreografię, którą potem wykonują przy udziale samodzielnie skonstruowanych robotów i na osobiście przygotowanej scenie. - Naszym celem jest przybliżenie dziewcząt do technologii, pokazanie, że technologia może sprawiać frajdę i że nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje - powiedziała Andrea Chaves, nauczycielka. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Latający gremlin wraca do samolotu. DARPA pokazała niezwykłą technologię

Mają latać w czwórkę, komunikując się i koordynując swoje działanie dzięki sztucznej inteligencji. Gremliny - nowe drony opracowywane dla wojska USA - mają robić to, co będzie zbyt ryzykowne dla zwykłych samolotów. Na przykład bezpiecznie unieszkodliwiać rosyjską obronę przeciwlotniczą. Agencja Pentagonu opublikowała pierwsze nagranie pokazujące je w działaniu.

Fontanny w miejscu Pomnika Katyńskiego. Burmistrz pokazał plan przebudowy

Burmistrz Jersey City Steven Fulop zaprezentował na Facebooku plany parku, który miałby powstać w miejscu, gdzie dzisiaj stoi Pomnik Katyński. Zapewnił, że monument nadal będzie eksponowany w "jakimś ważnym miejscu" w mieście. Ambasador RP w USA Piotr Wilczek powiedział reporterowi "Faktów" TVN Marcinowi Wronie, że trwają przygotowania do negocjacji z burmistrzem.

Intratny powrót legendy. Sprzedaż singli Abby wystrzeliła

Po zapowiedzi, że zespół Abba w oryginalnym składzie nagra dwie nowe piosenki, sprzedaż dawnych singli wzrosła w USA o 57 procent. Z kolei płyta z największymi przebojami szwedzkiego zespołu wróciła do zestawienia TOP200, publikowanego od lat przez amerykański magazyn muzyczny "Billboard". W programie "24 Godziny" o szczegółach mówił Mateusz Walczak.

Kolekcja Rockefellerów najdroższą w historii. Miliony dolarów za obraz Picassa

646 milionów dolarów - taką kwotę przyniosła pierwsza z trzech aukcji kolekcji Rockefellerów. Pod młotek poszły dzieła z XIX i XX wieku. Największą uwagę przykuł obraz Pabla Picassa przedstawiający młodą dziewczynę z koszem kwiatów, który został sprzedany za 115 milionów dolarów. Niektórzy eksperci już mówią o "aukcji stulecia".

"Los Angeles Times": Polański grozi procesem amerykańskiej Akademii

Jeżeli Romanowi Polańskiemu nie umożliwi się przedstawiania swojego stanowiska, to do sądu wpłynie pozew przeciwko Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej - poinformował adwokat reżysera, cytowany przez dziennik "Los Angeles Times". W ubiegłym tygodniu Akademia przyznająca Oscary wyrzuciła Polaka ze swojego grona.

Nieproszeni goście w salonie. Zobacz nagranie z wyjątkowej akcji

Tę wizytę nieproszonych gości rodzina z Michigan zapamięta na długo. Pięć szopów wpadło przez dach do salonu jednego z domów w Sheridan. Na miejsce przyjechała policja i straż pożarna, bez problemu udało się zabezpieczyć cztery mniejsze szopy. Większy problem funkcjonariusze mieli z mamą młodych. Zwierzę przegryzło rękawiczki strażaka i ukryło się w szafie. Ostatecznie szopa poskromił hycel, który złapał go za pomocą specjalnej pętli zaciskowej. Podczas akcji zwierzęciu nic się nie stało, a cała rodzina szopów została wypuszczona na wolność. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Reuters: w Jerozolimie pojawiły się znaki kierujące do "amerykańskiej ambasady"

Od poniedziałkowego poranka 7 maja w Jerozolimie co najmniej trzy znaki drogowe kierują już do ambasady Stanów Zjednoczonych. USA - decyzją Donalda Trumpa - uznały święte miasto trzech religii za stolicę Izraela kilka miesięcy temu. Teraz trwają ostatnie przygotowania do przeniesienia tam głównego przedstawicielstwa Waszyngtonu w tym kraju.