USA

USA

Uratował duszącego się chłopca. Wszystko przez monetę

Duszące się dziecko, spanikowana matka i policjant, który akurat przejeżdżał w pobliżu. Taka dramatyczna sytuacja miała miejsce w amerykańskiej Oklahomie. Kamera zamontowana na mundurze funkcjonariusza uchwyciła moment, gdy mężczyźnie - za pomocą prostych technik ratowniczych - udało się pomóc małemu chłopcu, który zakrztusił się monetą.

Pompeo w Pekinie: zawsze pozostaje ryzyko, że się nie uda

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo podziękował w Pekinie chińskim władzom za ich wkład w doprowadzenie do szczytu Trump-Kim. W rozmowie z szefem chińskiej dyplomacji Wangiem Yi zaznaczył, że w sprawie Korei Północnej jest jeszcze wiele do zrobienia.

Trump do fotoreporterów: zróbcie dobre zdjęcia, żebyśmy wyglądali szczupło

We wtorek w Singapurze prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zjedli wspólnie obiad. Tuż przed tym, jak obie delegacje zasiadły do stołu, Trump zażartował. – Zróbcie dobre zdjęcia, żebyśmy wyglądali dobrze, atrakcyjnie i szczupło. Perfekcyjnie – zwrócił się do fotoreporterów.

"Amerykanie są w pełni zaangażowani w NATO"

Sprawna współpraca i komunikacja pomiędzy NATO i Unią Europejską jest obecnie jednym z fundamentów funkcjonowania Sojuszu - oświadczył w piątek sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych James Mattis na zakończenie dwudniowego spotkania ministrów obrony NATO w Brukseli.

Tusk o szczycie G7: będzie trudniej niż w ubiegłym roku

Ze względu na amerykańskie próby podkopywania międzynarodowego porządku będzie to jeszcze trudniejsze spotkanie niż zeszłoroczny szczyt we włoskiej Taorminie - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk przed rozpoczęciem szczytu G7 w kanadyjskim Charlevoix.

"WSJ": Putin szuka kontaktu z Trumpem przez Austrię

Prezydent Rosji Władimir Putin poprosił kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, aby w Wiedniu mogło zostać zorganizowane latem jego spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem - podał dziennik "Wall Street Journal".