Małżeństwa homoseksualne w USA

Małżeństwa homoseksualne w USA

Pytanie o naturę orientacji homoseksualnej, o ocenę moralną aktów homoseksualnych i wreszcie o miejsce osób LGBT we wspólnotach chrześcijańskich dzieli i będzie dzieliło chrześcijan. Wbrew powierzchownym opiniom nie jest to bowiem "tylko" pytanie o moralność.

Dla tych, którzy oburzają się na radykalną i prowokacyjną postawę Margot, która rzekomo miała zepsuć wizerunek społeczności LGBT+, mam złą wiadomość. Skończył się czas dialogu na waszych zasadach. Polscy geje i lesbijki już nigdy nie będą grzeczni!

62 procent dorosłych w USA popiera małżeństwa homoseksualne, co daje najwyższy do tej pory poziom aprobaty - wynika z opublikowanych w poniedziałek rezultatów sondażu pracowni Pew Research przeprowadzonego w czerwcu tego roku. Około 30 procent ankietowanych nie popiera małżeństw osób tej samej płci.

Właściciel cukierni w Portland, który 6 miesięcy temu odmówił przygotowania tortu weselnego na ślub pary homoseksualistek "ze względu na kwestie sumienia", zapłacił 137 tys. dolarów odszkodowania – poinformowało w poniedziałek Biuro Pracy i Przemysłu Oregonu.

"Geje zdobyli Amerykę - tęczowa flaga wzniesiona nad USA" - w ten sposób jeden z regionalnych rosyjskich portali skomentował decyzję amerykańskiego Sądu Najwyższego przyznającą parom tej samej płci prawo zawierania małżeństw. Taka opinia nie jest odosobniona. Decyzje podjęte w USA wywołały bowiem w Rosji niemałą falę oburzenia, wzmożoną antyamerykańską retoryką Kremla.