Erdogan prezydentem Turcji

Erdogan prezydentem Turcji

"Jeśli terroryści nie wycofają się w terminie, przejmiemy kontrolę i będziemy ich ścigać"

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w sobotę, że Turcja oczyści przygraniczny obszar na północy Syrii z bojowników kurdyjskich milicji YPG, jeśli Rosja nie wypełni swoich zobowiązań w ramach porozumienia z Soczi. Tego samego dnia szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu spotkał się ze swoim niemieckim odpowiednikiem Heiko Massem. Powiedział, że Ankara nie uważa propozycji utworzenia w północno-wschodniej Syrii międzynarodowej strefy bezpieczeństwa za realistyczną.

Erdogan przyleci we wrześniu do Berlina

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan 28-29 września złoży państwową wizytę w Berlinie - poinformowała we wtorek rzeczniczka niemieckiego prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera. Będzie to jego pierwsza oficjalna podróż do Niemiec od czterech lat.

"Nowy początek". Erdogan rozpoczął kolejną kadencję

Nowo zaprzysiężony prezydent Recep Tayyip Erdogan przyrzekł w poniedziałek budowę "silnej Turcji" z rozwiniętą gospodarką, w tym potężnym przemysłem obronnym. Zapewnił, że będzie prezydentem wszystkich Turków. Krytycy Erdogana obawiają się zwrotu ku autokracji.

Erdogan w poniedziałek przedstawi członków rządu

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan podczas sobotniego wystąpienia w parlamencie oświadczył, że w poniedziałek przedstawi członków swojego nowego gabinetu. Zapowiedział też walkę z problemami gospodarczymi, w tym z wysoką inflacją.

"Turcja nie stanie się członkiem Unii Europejskiej"

Posłowie większości frakcji Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się w środę za zakończeniem rozmów dotyczących przyjęcia Turcji do Unii Europejskiej, w związku z niedawnym referendum w tym kraju. Zamiast tego proponują negocjacje o nowej formie partnerstwa.

Prezydent Turcji zapłaci grzywnę za krytykę rzeźby

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan został skazany na grzywnę z powodu krytycznych uwag na temat pomnika w mieście Kars, wygłoszonych w czasach, gdy był jeszcze premierem. Sąd orzekł odszkodowanie dla urażonego rzeźbiarza, choć mniejsze, niż żądał artysta.