Transport

Transport

Paliwo na stacjach benzynowych tanieje błyskawicznym tempie. To efekt spadków cen ropy na światowych rynkach. W kraju są już stacje, gdzie litr benzyny kosztuje 4,40 zł. To najniższe ceny od ponad trzech lat. Eksperci przekonują, że to nie koniec spadków, a paliwa będą jeszcze tańsze. Materiał programu "Polska i Świat".

W piątek liczba pasażerów obsłużonych w warszawskim porcie lotniczym przekroczy 10 mln. Choć z Chopina startuje coraz mniej tanich linii to port ma coraz więcej pasażerów. Warszawski port chce się rozbudowywać i co roku zwiększać liczbę pasażerów o 5-6 proc.

Teraz każdy może wybrać się w historyczną podróż na pokładzie luksusowych linii lotniczych PAN AM z Los Angeles. To prawdziwa podróż w czasie. Pewien pasjonat lotnictwa odrestaurował Boeinga 747 i zamienił w ekskluzywną restaurację. Blisko pół wieku temu linie lotnicze PAN AM były synonimem luksusu.

Na większości tras warunki drogowe będą dobre - jazdy nie uprzykrzą ani opady deszczu ani burze. Wyjątkiem będą obszary na województwach przy wschodniej granicy. Kierowcy planujący podróż w tych stronach powinni nastawić się na utrudnienia w postaci ograniczonej przyczepności oraz zredukowanej widzialności.

Jak poinformował instytut Samar, kwiecień był jedenastym miesiącem z rzędu, w którym zanotowano wzrost liczby rejestrowanych w Polsce nowych aut. Według danych pozyskanych z Centralnej Ewidencji Pojazdów łącznie w zeszłym miesiącu sprzedano 31 tys. 337 nowych aut osobowych i dostawczych.

Zarząd PKP Cargo podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi; kończy ono trwający od połowy 2013 r. spór zbiorowy w spółce - poinformowała firma w czwartek. Pracownicy spółki otrzymają od sierpnia br. 100 zł podwyżki; część z nich dostanie też po 225 zł premii.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych skończyła przyjmować wnioski podwykonawców firmy Alpine Bau o wypłacenie pieniędzy. Przedsiębiorcy, którym nie zapłacono za zlecenia, chcą w sumie ponad 60 mln zł. Pierwsze pieniądze mają być wypłacone jeszcze w lipcu.

Od lipca do września mieszkańców czekają remonty właściwie w każdej części Wrocławia. Urzędnicy pokazali plany remontów.