Transport

Transport

Słynna parowozownia w Wolsztynie nie ma pieniędzy na dalsze funkcjonowanie. Miał ją wesprzeć finansowo wielkopolski urząd marszałkowski, ale ostatecznie znów nie przeznaczył na nią w budżecie nawet złotówki. Rozmowy w tej sprawie trwają już drugi rok.

Strajk na kolei niemal pewny - poinformowała w piątek Polskie Radio. Kolejowi związkowcy będą w ten sposób protestować przeciwko likwidacji ulg przejazdowych. O terminie strajku kolejarze zadecydują w poniedziałek. Oficjalne wyniki referendum zostaną ogłoszone w środę.

Jeśli planujecie podróż do kolebki Imperium Osmańskiego, lepiej się pospieszcie. Za kilka lat, najpóźniej dekadę, po dawnej świetności Stambułu nie będzie ani śladu - alarmują mieszkańcy miasta. Przyczyną zagłady ma być budowa nowego mostu na Bosforze, którą ogłoszono 29 maja, w rocznicę zdobycia Stambułu przez Turków.

Proste organizmy są tak sprawne, jak komputery. Udowodnił to kanadyjski profesor z Uniwersytetu Queen's w Kingston, w prowincji Ontario, wykorzystując pleśń i jej rozrost, jako naturalny wskaźnik rysujący przebieg dróg na mapie. Jego praca trafi teraz do magazynu "International Journal of Natural Computing Research".