Theresa May

Theresa May

Owacja na stojąco i walka ze łzami. May pożegnała się z urzędem

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May po raz ostatni odpowiadała na pytania Izby Gmin w roli szefowej gabinetu. Po wygłoszeniu przemówienia, które momentami było bardzo emocjonalne, parlamentarzyści pożegnali drugą w historii Wielkiej Brytanii kobietę - premiera owacją na stojąco.

"Dobra robota!" May tanecznym ruchem pogratulowała drużynie krykieta

Theresa May ponownie zaprezentowała swoje taneczne umiejętności. Podczas festiwalu muzycznego ustępująca premier kiwała się w rytm muzyki, a uwiecznionym obrazkiem z wydarzenia zilustrowała swoją radość z wygranej angielskiej reprezentacji w krykiecie, która wygrała mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.

May po raz ostatni na szczycie

Ustępująca premier Wielkiej Brytanii Theresa May przed ostatnim szczytem UE ze swoim udziałem podkreślała wagę przyszłych relacji z pozostałymi 27 państwami Wspólnoty i powtórzyła, że wynegocjowana już umowa w sprawie brexitu to najlepsze rozwiązanie.

Jeden kandydat mniej w walce o schedę po May

Minister rozwoju międzynarodowego Rory Stewart odpadł w środę z dalszej walki o zastąpienie Theresy May na stanowisku lidera rządzącej Partii Konserwatywnej i premiera Wielkiej Brytanii. W trzeciej rundzie głosowań ponownie zwyciężył były szef MSZ Boris Johnson.

Kandydat na następcę May boi się laburzystów

Kandydat na lidera torysów i premiera Wielkiej Brytanii, minister środowiska Michael Gove napisał we wtorek na Twitterze, że Zjednoczone Królestwo musi wyjść z Unii Europejskiej przed brytyjskimi wyborami parlamentarnymi, bo w przeciwnym wypadku wygrają je laburzyści.

Brytyjskie media są zgodne: May ogłosi odejście

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ogłosi w piątek rezygnację ze stanowiska, co otworzy drogę do wyboru nowego lidera Partii Konserwatywnej i szefa rządu, któremu przyjdzie podjąć próbę rozwiązania przeciągającego się kryzysu politycznego - wieszczą brytyjskie media.

Zdjęcie Macrona czy śmieszne kotki? Czym Merkel rozbawiła przywódców

Theresa May i inni unijni przywódcy z wyraźnym rozbawieniem przyjęli coś, co na tablecie tuż przed szczytem w sprawie brexitu pokazała im Angela Merkel. Zagadkowy żart, którym podzieliła się niemiecka kanclerz, natychmiast stał się przedmiotem spekulacji. Nieoficjalną informację, jaka była prawda, podaje tymczasem amerykański "Washington Post".

Najpierw Merkel, potem Macron. May szuka poparcia

Kanclerz Angela Merkel spotkała się we wtorek w Berlinie z szefową brytyjskiego rządu Theresą May. W przeddzień szczytu Rady Europejskiej premier Zjednoczonego Królestwa próbowała uzyskać poparcie przywódczyni Niemiec dla kolejnego opóźnienia brexitu.

Tusk: krótkie opóźnienie brexitu możliwe, ale pod warunkiem

Krótkie przedłużenie brexitu byłoby możliwe, ale pod warunkiem przyjęcia umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przez brytyjską Izbę Gmin - powiedział w środę Donald Tusk. Kilka godzin wcześniej Theresa May zwróciła się do niego z prośbą o wydłużenie całego procesu do 30 czerwca.