Święta wielkanocne

Święta wielkanocne

Wielu z nich święta w tym roku spędza z daleka od rodziny - na dyżurach, w przymusowej kwarantannie, w samoizolacji. Wszystko, by nieść pomoc chorym i by nie narażać bliskich na ryzyko zakażenia koronawirusem. - Oczywiście, że jest ciężko - mówią. Medycy z całej Polski mają jednak wspólny apel: by w święta i po nich zostać w domu.

Niech w tym trudnym i bolesnym czasie światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy nasze ciemności - powiedział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak na nagraniu z życzeniami wielkanocnymi. - Niech będzie orzeźwieniem dla lekarzy, pielęgniarek, diagnostów, wolontariuszy i wszystkich, którzy przez odważne i wielkoduszne działania podejmują ofiarną i wręcz bohaterską służbę - dodał.

Dzisiaj chory jest cały świat, dlatego korzystamy z mediów, by transmitować mszę. To, jak przeżyjemy Wielkanoc, w dużej mierze zależy od nas - mówił w TVN24 ojciec Jan Maria Szewek, franciszkanin. Dodał, że "czas pandemii może być ogromną szansą odrodzenia duchowego" i "powinniśmy popatrzeć z nadzieją na przyszłość".

- Bardzo łatwo jest wypisywać to słowo na sztandarach i pomnikach, a to są takie dni, kiedy słowo "solidarność" trzeba wdrożyć w praktyce. To będzie doskonały sprawdzian dla naszego społeczeństwa, także dla ludzi wierzących - mówił w TVN24 dominikanin, ojciec Jacek Szymczak, odnosząc się do sytuacji, w jakiej przychodzi nam spędzać tegoroczne Święta Wielkanocne. - To jest wbrew pozorom ogromna szansa - dodał.

Podczas spotkania z wiernymi w wielkanocny poniedziałek w Watykanie papież Franciszek mówił m.in., że radość ze Zmartwychwstania nie jest "makijażem". - Ona płynie ze środka, prosto z serca - mówił papież przed południową maryjną modlitwą Regina coeli.

33 proc. Polaków zagłosuje na Platformę Obywatelską, 33 proc. na Twój Ruch. SLD otrzyma 20 proc. poparcia, PSL - 11, Solidarna Polska - 8,5 proc. Tak według gości programu "Kawa na ławę" wyglądać będą wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jedynie Adam Hofman nie ocenił procentowego poparcia dla PiS. Polityk po prostu prognozuje wygraną. - Liczy się tylko zwycięstwo - powiedział.