sporty wodne

sporty wodne

Hydroskrzydło – foilboarding – to sport, który robi się coraz popularniejszy. Co więcej, wygląda szalenie efektownie. Wykonywane na nim akrobacje zdają się kpić z istnienia grawitacji. Przy odpowiedniej prędkości i technice, deska unosi się nad wodę, a siłę nośną przejmuje płetwa, która jest cały czas zanurzona.

K-20, czyli najdłuższy kajak na świecie zaprezentował się na V Bydgoskim Festiwalu Wodnym "Ster na Bydgoszcz". Ma 40 metrów i wymaga precyzyjnej koordynacji 20 par rąk. Oprócz kajaka giganta na Brdzie nie zabrakło i innych pływających wynalazków.

Jest napędzany wodą i pozwala wznieść się w powietrze na kilkanaście metrów. Na amerykańskich wodach wypróbowano osobisty rakietowy plecak. Loty w stylu Jamesa Bonda pokazała telewizja TVN24.

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na długie wakacje. Ale nie oznacza to, że nie możemy aktywnie spędzać czasu. Reporter 24, Tatanka pokazuje, że nawet jeden dzień spędzony nad jeziorem może zapewnić nam dużo rozrywki i piękne widoki. Na Kontakt 24 przesyła zdjęcia z jednego dnia spędzonego nad jeziorem Solińskim. Zainspirowani?