Media społecznościowe

Media społecznościowe

"Nigdy nie zamawiaj ubrań z Chin". Sukienki dalekie od oryginału

Kobieta z Chin, która zamówiła sukienkę w internecie, by pokazać, że ta kupiona różni się od tej ze zdjęcia w sklepie internetowym, założyła kreację i umieściła w serwisie swoje zdjęcia. Przypadków, kiedy kreacja w sklepowej ofercie mocno różni się od tej kupionej, jest znacznie więcej.

Palikot w Legionowie. Selfie jak "krasnale z Amelii"

Sobota upływa pod znakiem konwencji wyborczych. Obecny prezydent ruszył "bronkobusem" w podróż po Polsce. Andrzej Duda odwiedził Londyn. Magdalena Ogórek plan swojej prezydentury przedstawiła na Sejmiku Kobiet Lewicy, a Janusz Palikot odwiedził Legionowo, o czym poinformował na Twitterze publikując selfie... ze znakiem drogowym. Zdjęcie chętnie komentują internauci.

"Nie" dla "czuję się grubo". Kobiety chcą usunięcia statusu z Facebooka

- Otyłość to nie uczucie – stwierdziła mieszkanka Australii, gdy podczas ustawiania statusu na Facebooku zobaczyła, że do wyboru została jej udostępniona opcja "czuję się grubo". Tym samym zainicjowała wirtualną akcję, w której udział biorą kobiety z całego świata. Stworzono petycję, pod którą mogą podpisywać się wszystkie osoby domagające się usunięcia statusu z serwisu.

"One mają więcej pieniędzy od ciebie"

Latają prywatnymi samolotami i śpią na pieniądzach. "Bogate psy" z serwisu Instagram podbijają sieć. Konto @richdogsofig wzorowane jest na profilu "Rich Kids Of Instagram". Zdjęcia psów są parodią tego, co bogaci, młodzi ludzie udostępniają w serwisie społecznościowym.

Jego historia poruszyła świat. Internauci zebrali kilkaset tysięcy funtów

- Moje życie totalnie się zmieniło - stwierdza Alan Barnes, niepełnosprawny 67-latek, który po styczniowym napadzie bał się wrócić do własnego domu. Zbiórka pieniędzy na znalezienie dla niego nowego lokum zakończyła się sukcesem. Znaleziono również mężczyznę, który przyznał się do pobicia 67-latka.

Oscar i manifest, który ożywił publiczność. Meryl Streep wstała z fotela

- To jest czas na zrównanie płac dla wszystkich raz na zawsze i wyrównanie praw kobiet – zaapelowała ze sceny Patricia Arquette, zdobywczyni Oscara dla najlepszej aktorki za rolę drugoplanową w filmie "Boyhood". Jej przemówienie ożywiło publiczność, głównie Meryl Streep, która z uśmiechem na twarzy wtórowała aktorce, wielokrotnie krzycząc "tak".

Rzuciła pracę i ruszyła w świat. Tak stworzyła kobiecy "Atlas piękna"

Piękno niejedno ma imię. Dobrze wie o tym Mihaela Noroc, rumuńska fotograf, która stworzyła "Atlas piękna". Pokazuje w nim różnorodność urody kobiet z całego świata. Swoje fotografie publikuje w sieci, a internauci doceniają to, że panie pozujące Mihaeli znacznie różnią się od celebrytek z okładek magazynów czy wybiegów.

"Przestańcie skakać z okien w śnieg!" Burmistrz apeluje do bostończyków

Zachwyceni obfitym śniegiem mieszkańcy Bostonu wymyślili nowe wyzwanie. Boston Blizzard Challenge polega na nagraniu skoku z okna w śnieżną zaspę. Potem oczywiście trzeba się pochwalić wyczynem w mediach społecznościowych. Burmistrz Bostonu zaapelował o zaniechanie tych "głupich i niebezpiecznych" ewolucji.

Jeff Chore Płuco. "Kandydat" na maskotkę koncernu tytoniowego

Amerykański komik zachęcił internautów do wsparcia jego pomysłu, aby maskotka Jeff Chore Płuco stała się "nową twarzą" producenta papierosów. Zwrócił tym samym uwagę na koncern tytoniowy, który m.in. na opakowaniach papierosów nie informuje o zagrożeniach związanych z paleniem. Internauci tłumnie wsparli akcję. Hashtag #JeffWeCan w ostatnich dniach jest jednym z najczęściej wyszukiwanych w USA.

Jest pewny wygranej, ale się nie założył. Palikot na czacie z internautami

Jednym z pomysłów Janusza Palikota na kampanię jest rozmowa z ludźmi i debaty z pozostałymi kandydatami na urząd prezydenta Polski. W poniedziałek polityk Twojego Ruchu przez godzinę odpowiadał na pytania zadawane mu przez internautów na Twitterze. Zainteresowani pytali m.in. o wygraną w wyborach i katastrofę smoleńską.

Facebook wprowadza funkcję wirtualnego spadkobiercy

Facebook wprowadził kolejne aktualizacje. Uregulowane zostały zasady działania kont po śmierci ich użytkowników. Dotychczas profile były zamrażane, co budziło sprzeciwy ze strony rodzin. Nowe funkcje pozwolą zapisać w wirtualnym testamencie facebookowe konto bliskiej osobie.