Komisja śledcza ds. Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold

W środę o godzinie 10 rozpoczną się przesłuchania prokuratorów związanych ze sprawą Amber Gold. Jako pierwsi przed komisją śledczą zostaną przesłuchani Witold Niesiołowski i Marzanna Majstrowicz, którzy stali na czele Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w czasie, gdy ta zajmowała się sprawą Amber Gold.

- Jeżeli pojawi się sygnał, że są jakiekolwiek powiązania, związki, będziemy wzywać wszystkie osoby, które mają informacje - przyznała szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS). Według niej styk działalności Marcina P. z polityką jest po prostu faktem, czego ma dowodzić m.in. zdjęcie reklamowe, na którym gdańscy politycy PO ciągną samolot linii OLT Express.

Pierwszymi świadkami, których będzie chciała przesłuchać sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold, będą prokuratorzy, ale najpierw musi się ona zapoznać z odpowiednią dokumentacją - powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

W środę odbyło się pierwsze merytoryczne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Przed początkiem obrad Krzysztof Brejza (PO) skrytykował dotychczasowe tempo prac powołanego w lipcu gremium. Zarzucił, że "komuś zależy, by dostosować je do kalendarza politycznego PiS". Oskarżenia odpierała szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

Mimo że od upadku piramidy finansowej minęły już ponad 4 lata - syndykowi udało się odzyskać zaledwie nieco ponad 40 milionów złotych z blisko 600 milionów, których domagają się byli klienci Amber Gold. Co stało się z resztą pieniędzy i czy jest jeszcze szansa na ich odzyskanie? Materiał "Czarno na białym".

- Zrobimy to szybko, sprawnie. Nie będziemy nikogo grillować - zapewniła w "Jeden na jeden" Małgorzata Wassermann, przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Wśród osób, które jej zdaniem powinny stanąć przed komisją wymieniła m.in. byłego premiera Donalda Tuska, jego syna Michała i byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold, która w środę przed południem zbiera się na pierwszym, merytorycznym posiedzeniu, ma dyskutować nad wystąpieniem do organów państwowych o udostępnienie akt spraw, dokumentów i materiałów będących w sferze jej zainteresowania.