Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Południowa Obwodnica Warszawy będzie opóźniona na wszystkich trzech odcinkach. Bez związku z epidemią

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała komunikat o opóźnieniach przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Podała konkretne terminy w przypadku odcinka B, czyli mostu łączącego Wilanów z Wawrem oraz odcinka C od Wału Miedzeszyńskiego do węzła Lubelska. W przypadku tunelu pod Ursynowem wciąż rozpatrywane są roszczenia, a termin jego oddania nie jest znany.

A1 bez opłat w wakacyjne weekendy. Jeżeli będą korki

Na trasie A1 (trasa Łódź-Trójmiasto) we wszystkie wakacyjne weekendy, w przypadku nadmiernego ruchu, bramki będą podnoszone - poinformowała premier Ewa Kopacz. Oznacza to, że kierowcy podróżujący autostradą nie będą płacić za przejazd. Trwają również rozmowy z zarządcami pozostałych autostrad, by zastosować na nich podobne rozwiązania. Takie same ułatwienia na A1 zastosowano już w zeszłym roku.

GDDKiA wciąż nie ma nowego szefa

Tomasz Rudniki, który pełni funkcję p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad pozostanie na stanowisku. W konkursie nie wybrano bowiem nowego szefa GDDKiA - podaje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Innowacje wjadą na drogi. Ma być bezpieczniej

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłoszą konkurs na opracowanie nowatorskich nawierzchni i programów poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach – pisze "Puls Biznesu".

Premier: Do przyszłego roku ruszy budowa odcinka S6 między Szczecinem a Koszalinem

Premier Donald Tusk zapowiedział powstanie nowoczesnej trasy S6 łączącej Szczecin z Trójmiastem. - Podjęliśmy decyzję, że droga, która ma połączyć w finale Szczecin z Trójmiastem, będzie budowana. Budowę odcinka podstawowego między Szczecinem a Koszalinem rozpoczniemy do roku 2015. To jest już ostateczna decyzja, którą przekazała mi pani wicepremier Bieńkowska - zapowiedział.

GDDKiA obiecuje: 264 km nowych dróg w tym roku

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w 2014 roku zamierza oddać do użytku jeszcze 264 km dróg, w tym 42 km autostrad i 168 km dróg ekspresowych. Plany GDDKiA na najbliższe lata przedstawiono w środę w Poznaniu na targach maszyn budowlanych Intermasz.