Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Na trasie A1 (trasa Łódź-Trójmiasto) we wszystkie wakacyjne weekendy, w przypadku nadmiernego ruchu, bramki będą podnoszone - poinformowała premier Ewa Kopacz. Oznacza to, że kierowcy podróżujący autostradą nie będą płacić za przejazd. Trwają również rozmowy z zarządcami pozostałych autostrad, by zastosować na nich podobne rozwiązania. Takie same ułatwienia na A1 zastosowano już w zeszłym roku.

Tomasz Rudniki, który pełni funkcję p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad pozostanie na stanowisku. W konkursie nie wybrano bowiem nowego szefa GDDKiA - podaje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłoszą konkurs na opracowanie nowatorskich nawierzchni i programów poprawiających bezpieczeństwo na polskich drogach – pisze "Puls Biznesu".

Premier Donald Tusk zapowiedział powstanie nowoczesnej trasy S6 łączącej Szczecin z Trójmiastem. - Podjęliśmy decyzję, że droga, która ma połączyć w finale Szczecin z Trójmiastem, będzie budowana. Budowę odcinka podstawowego między Szczecinem a Koszalinem rozpoczniemy do roku 2015. To jest już ostateczna decyzja, którą przekazała mi pani wicepremier Bieńkowska - zapowiedział.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w 2014 roku zamierza oddać do użytku jeszcze 264 km dróg, w tym 42 km autostrad i 168 km dróg ekspresowych. Plany GDDKiA na najbliższe lata przedstawiono w środę w Poznaniu na targach maszyn budowlanych Intermasz.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w piątek odstąpiła od umowy z Alpine Bau na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań -Wrocław na odcinku Kaczkowo - Korzeńsko. Alpine Bau nie dokończy też budowy drogi krajowej nr 16 od Biskupca do Borek Wielkich. Jako powód podano niewywiązanie się wykonawcy z zapisów umowy. Decyzję GDDKiA kwestionuje Alpine Bau.