Edukacja

Edukacja

W edukacji 2021 rok to już był HiT

Choć minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wielokrotnie powtarzał, że nie ma nic wspólnego z podstawą programową do Historii i Teraźniejszości, bo piszą ją eksperci, to dziwnym trafem właśnie ten dokument doskonale oddaje wszystko to, co minister robił w 2021 roku. Więcej w nim było o ideologiach niż o edukacji.

Hity ministra Czarnka

O nowym przedmiocie Historia i teraźniejszość wiemy coraz więcej – pytanie, czy więcej o historii dowiedzą się z niego uczniowie. Gdy na tablicy pojawi się temat Okrągły Stół, do zeszytów może trafić notatka z hasłem zdrada. Sylwia Piestrzyńska ustaliła, jak tę myśl rozwija minister edukacji Przemysław Czarnek, a co myślą o tym ci, którzy przy okrągłym stole siedzieli.

Profesor oskarżony o molestowanie. Sprawa trafiła do ministerialnej komisji

Wraca temat molestowania i seksizmu na polskich uczelniach. Skala tego problemu widoczna była w reportażu Moniki Celej i Piotra Jeziorowskiego "To nie są żarty". Teraz sprawa ma ciąg dalszy - dotyczy Collegium Medicum w Bydgoszczy i jednego z wykładowców. Profesor oskarżony o molestowanie został zawieszony, a władze uczelni uznały, że sprawa jest na tyle poważna, że trzeba przekazać ją Komisji Dyscyplinarnej. Monika Celej.