Okiem Lekarza

Okiem Lekarza

"Mamy poczucie, że ta epidemia coś zmieni"

Te starania lekarzy i pielęgniarek widać nie tylko na nagraniach doktora Konstantego Szułdrzyńskiego. Widać też w statystykach. Większość pacjentów wygrała z COVID-19 i wraca do pełnej sprawności w domu.

Pielęgniarki w walce z koronawirusem

Dzięki przychylności i otwartości dyrekcji krakowskiego szpitala uniwersyteckiego, a także osobistemu zaangażowaniu doktora Konstantego Szułdrzyńskiego można zobaczyć, jak wygląda walka z COVID-19. Kierownik Centrum Terapii Pozaustrojowych pokazał reporterowi "Czarno na białym", Piotrowi Świerczkowi, jak wygląda praca pielęgniarek.

Walka o każdego pacjenta

Uskrzydlają sytuacje, gdy ciężko chory pacjent dzięki terapii podnosi się ze szpitalnego łóżka i odzyskuje zdrowie. Chociaż nie wszystkich daje się uratować, to lekarze z krakowskiego szpitala nie przestają walczyć i poznawać coraz lepiej wroga - COVID-19. Lekarz Konstanty Szułdrzyński opowiedział i pokazał, jak ta walka wygląda i jak gigantyczne emocje jej towarzyszą. Materiał Piotra Świerczka.

"Wchodzimy do strefy zakażonej". Nagrał, jak wygląda codzienna praca w szpitalu 

Ludzie w kombinezonach, cichy szum maszyn i ekranów - w takiej scenerii trwa dramatyczna walka o życie pacjentów z chorobą COVID-19. Pokazujemy nagranie, na którym widać wnętrze OIOM-u szpitala zakaźnego w Krakowie i jedną z procedur - przekładanie pacjenta na brzuch. Choć brzmi to banalnie, ta czynność jest skomplikowana, ma też bardzo duże znaczenie w leczeniu. Materiał Piotra Świerczka, reportera "Czarno na Białym".