Kinga Duda

Kinga Duda

Od zaprzysiężenia prezydenta na drugą kadencję mija ponad miesiąc. Jak teraz będzie wyglądała kancelaria prezydenta? Nadal niewiele wiadomo. Pewne jest za to, że jednym ze współpracowników będzie jego córka. Za doradzanie ojcu nie otrzyma żadnego wynagrodzenia, ale ten argument do opozycji nie przemawia. Dawid Rydzek.

Kinga Duda has been appointed as social advisor to the President of Poland - according to the President's Chancellery official website. Her father, president Andrzej Duda, has reassured on Twitter that his daughter has not been receiving any remuneration for this job.

Chciałabym zaapelować do państwa o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, by być obiektem nienawiści - powiedziała podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy jego córka, Kinga. Głos zabrała także żona ubiegającego się o reelekcję prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Finał historii samochodu prezydenta Andrzeja Dudy. Jak dowiedziała się TVN24, jego córka Kinga Duda zgłosiła się do krakowskiej straży miejskiej i blokada koła została zdjęta. Wcześniej Marek Magierowski, szef biura prasowego kancelarii zapewnił, że "jeśli będzie wystawiony mandat, zostanie niezwłocznie zapłacony".

Prezydent Andrzej Duda z małżonką udał się w niedzielę do Watykanu. Dzień później para prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka. Odbędzie się spotkanie z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem. Prezydent odznaczy polskich duchownych pracujących w Stolicy Apostolskiej.