CBA

CBA

Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt dla byłego szefa policyjnych "przykrywkowców", który według prokuratury miał brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej Sławomira Nowaka. - Sąd nie zastosował żadnych sankcji, uznał, że prokuratura nie przedstawiła żadnych dowodów - mówi nam Janusz Kaczmarek, obrońca Grzegorza W. Drugi z podejrzanych, Łukasz Z., również nie trafi do aresztu.

Stanowisko wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego opuści wkrótce Bogdan Sakowicz, od lat mający status najbardziej zaufanej osoby duetu ministrów nadzorujących służby specjalne: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika – dowiedział się nieoficjalnie tvn24.pl.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Romana Giertycha. CBA zapewnia, że to sprawa stricte kryminalna. Były wicepremier, obecnie adwokat i zagorzały krytyk Prawa i Sprawiedliwości, napisał w Internecie, że został "zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki". "Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel" - zaapelował. Późnym popołudniem, po kilku godzinach przeszukania w jego domu, Roman Giertych zasłabł i trafił do szpitala. Jego żona mówi, że czuje się źle i jest w stanie zagrażającym życiu. Michał Tracz.