Adam Schiff

Adam Schiff

"Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, istniało coś, co zwało się mafią*. Dawno, dawno temu…" - mówił w sądzie obrońca człowieka, podejrzanego o kierowanie jedną z pięciu największych przestępczych rodzin w Nowym Jorku. Wbrew temu, co próbował wmówić Amerykanom, współczesna mafia to nie bajka. Cosa Nostra wciąż tu jest. I ma się dobrze. Tylko zmądrzała, wróciła do korzeni i zaszyła się w cieniu. O jej istnieniu niespodziewanie przypomniało zabójstwo na nowojorskiej wyspie Staten Island. Jak się okazuje, dziś, tak jak dawniej, wszystkie mafijne drogi w Ameryce prowadzą do "miasta, które nigdy nie śpi".

Senat Stanów Zjednoczonych rozpoczyna we wtorek wysłuchanie stron w procesie parlamentarnym prezydenta Donalda Trumpa oskarżonego przez Izbę Reprezentantów o nadużycie władzy i obstrukcję śledztwa w tej sprawie, co zdaniem oskarżycieli zasługuje na impeachment.

Wstrzymując pomoc wojskową dla Ukrainy, na którą wcześniej wyraził zgodę Kongres Stanów Zjednoczonych, Biały Dom złamał prawo federalne - oświadczyło amerykańskie Biuro Rozliczeń Rządu (GAO).

Odczytem dwóch artykułów impeachmentu Donalda Trumpa rozpoczął się w Senacie formalny proces prezydenta USA. Oskarżenia wobec Trumpa w wyższej izbie Kongresu przedstawiło siedmiu tak zwanych menadżerów procesu parlamentarnego, którzy pełnić będą rolę prokuratorów. Właściwy proces rozpocznie się we wtorek.

Izba Reprezentantów USA zagłosowała w środę za przesłaniem dwóch artykułów impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa do Senatu. - Amerykanie chcą procesu, który będzie uczciwy wobec prezydenta i wobec ludzi - powiedział w środę szef komisji wywiadu Izby Reprezentantów Adam Schiff, który stanie na czele tak zwanych menedżerów procesu parlamentarnego Trumpa. W Senacie będą oni pełnić rolę prokuratorów.