Świat

Źródła w Pentagonie: "wiele setek żołnierzy" rosyjskich na Krymie

Świat

Aktualizacja:
[object Object]
Napięcie na Krymie rośnietvn24
wideo 2/24

USA zaobserwowały w piątek oznaki ruchu rosyjskich wojsk na Krymie - poinformowali anonimowi amerykańscy urzędnicy, cytowani przez agencje Reuters i France Presse.

Przedstawiciel Pentagonu przywoływany przez AFP powiedział, że Rosja rozmieściła na półwyspie "wiele setek żołnierzy". - Oceniamy sytuację - zaznaczył. Według źródeł Reutera, wojska poruszały się zarówno w kierunku Krymu, jak i stamtąd wychodziły. - Nie wiadomo, jak duże są te siły, ani jakie są intencje tych manewrów - dodali urzędnicy. Jeden z urzędników powiedział, że ruch wskazywałby na wzmocnienie rosyjskich wojsk stacjonujących w regionie.

Przelot nad Krymem

Amerykańska telewizja CNN pokazała patrolujących lotnisko pod Symferopolem żołnierzy w nieoznakowanych mundurach oraz zdjęcia dział samobieżnych stojących na osiedlu mieszkalnym Sewastopola.

Stacja ponadto przedstawiła opublikowany wcześniej w internecie film, ukazujący przelatujący nad Krymem szwadron rosyjskich śmigłowców. Rosja nie informowała o planach rozmieszczenia wojsk na Krymie. W Sewastopolu mieści się baza rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: MAC\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Tagi:
Raporty: