TVN24 | Świat

To zdjęcie pokazały zagraniczne media. Sierżant Gee zginęła w zamachu w Kabulu

TVN24 | Świat

Autor:
ft,
karol
Źródło:
CBS News

Pentagon przedstawił w sobotę listę nazwisk 13 amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli w czwartkowym zamachu terrorystycznym przed lotniskiem w Kabulu. Jedną z poległych jest 23-letnia sierżant Nicole L. Gee. Jej zdjęcie kilka dni przed atakiem obiegło zagraniczne media. Widać na nim, jak podczas akcji ewakuacyjnej sierżant opiekuje się afgańskim niemowlęciem. "Kocham moją pracę" - pisała pod fotografią na portalu społecznościowym.

Do ataku terrorystycznego na lotnisko międzynarodowe w Kabulu doszło w czwartek. Do jego przeprowadzanie przyznała się organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie Prowincji Chorasan (ISIS-K). W zamachach zginęło 169 Afgańczyków i 13 żołnierzy amerykańskich - poinformowała agencja AP. W sobotę departament obrony Stanów Zjednoczonych przedstawił listę nazwisk poległych żołnierzy. Wśród nich znalazła się 23-letnia sierżant korpusu piechoty morskiej Nicole L. Gee, mieszkanka Sacramento w Kalifornii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kilka dni przed atakiem ISIS-K, wymowne zdjęcie sierżant Gee opisały zagraniczne media. Jak podał między innymi portal CBS News, była jedną z osób z amerykańskiego personelu, które podczas operacji ewakuacyjnej opiekowały się afgańskimi niemowlętami. Na fotografii widać jak 23-latka trzyma jedno z nich w ramionach. Ma na sobie mundur oraz kamizelkę taktyczną.

Nicole L. Gee (pierwsza od lewej, bez hełmu) na lotnisku w Kabulu opiekowała się afgańskim niemowlęciemPhoto by Sgt. Isaiah Campbell, U.S. Central Command Public Affairs via DVIDS

Na lotnisku chaos, on opiekuje się niemowlęciem. Poruszające zdjęcia z Kabulu >>>

21 sierpnia, niespełna tydzień przez śmiercią, Gee udostępniła fragment fotografii na swoim profilu na Instagramie. "Kocham moją pracę" – napisała.

Jak przekazało CBS News, Gee była żoną żołnierza Korpusu Piechoty Morskiej. – Jestem zdruzgotana tym, że stracił miłość swojego życia. Była dla niego wszystkim. Obydwoje poświęcili się służbie dla tego kraju – mówiła siostra 23-latki, Misty Fuoco.

Talibowie kontrolują prawie cały AfganistanPAP

Autor:ft, karol

Źródło: CBS News

Źródło zdjęcia głównego: Photo by Sgt. Isaiah Campbell, U.S. Central Command Public Affairs via DVIDS