Zabójstwo Polki na Kos. Oskarżony znów zeznawał w sądzie, ma trafić do aresztu poza wyspą

Źródło:
PAP
Zabójstwo 27-letniej Anastazji na wyspie Kos. Nowe ustalenia
Zabójstwo 27-letniej Anastazji na wyspie Kos. Nowe ustalenia"Uwaga!" TVN
wideo 2/6
Zabójstwo 27-letniej Anastazji na wyspie Kos. Nowe ustalenia"Uwaga!" TVN

Oskarżony o porwanie, gwałt i zamordowanie 27-letniej Polki na Kos 32-letni Salahuddin S. z Bangladeszu zeznawał we wtorek przed sądem. Adwokat podejrzanego przekazał, że jego klient konsekwentnie nie przyznaje się do winy. Po kilkugodzinnych zeznaniach mężczyzna wrócił do aresztu. Według źródła PAP, mężczyzna w najbliższych dniach trafi do więzienia poza wyspą.

Banglijczyk dostał czas na przygotowanie swojej obrony do wtorkowego południa. O tej porze pojawił się w sądzie na Kos, aby ponownie złożyć zeznania. 32-letni Salahuddin S. opuścił sąd po kilku godzinach i wrócił do aresztu.

Po przesłuchaniu adwokat podejrzanego Athina Fundotou przekazał, że jego klient nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Według źródła PAP, w najbliższych dniach mężczyzna trafi do więzienia poza wyspą. Następnie ma rozpocząć się jego proces, który teoretycznie może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Miejsce, do którego trafi podejrzany, ma być znane we wtorek wieczorem lub w środę rano.

Grozi mu dożywocie

Zebrany przez policję materiał dowodowy, w tym nagrania z kamer oraz sygnały telefonów oskarżonego i ofiary, wskazują, że to właśnie on jest odpowiedzialny za zabójstwo Polki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zabójstwo 27-letniej Anastazji na wyspie Kos. Tak wyglądały ostatnie godziny jej życia

Jak informują greckie media, oskarżony wyszukiwał na swoim telefonie sposobów, jak można z niego usunąć dane. Ponadto we wtorek CNN Greece podała, że policja szuka drugiego telefonu, który najpewniej posiadał oskarżony.

W piątek z prowadzenia sprawy zrezygnował przydzielony z urzędu adwokat oskarżonego mężczyzny, Zafiris Drosos. Jak poinformował PAP jeden z policjantów, za morderstwo grozi Banglijczykowi dożywocie.

Na Kos przebywa obecnie również zespół polskich detektywów pod kierownictwem Dawida Burzackiego, którzy badają sprawę.

Zabójstwo Polki na Kos

Anastazja zaginęła w poniedziałek, 12 czerwca, na greckiej wyspie Kos, gdzie pracowała w jednym z hoteli. W niedzielę, 18 czerwca, greckie media poinformowały, że znaleziono ciało 27-letniej Polki. Zwłoki zostały znalezione około kilometra od domu Salahuddina S., aresztowanego wcześniej przez policję, i 500 metrów od miejsca, w którym znaleziono telefon komórkowy Polki.

27-letnia Polka zaginęła w GrecjiFacebook/Anastazja Rubińska

Autorka/Autor:momo / prpb

Źródło: PAP