Lider antyimigranckiej partii przekazał swoje poparcie rywalowi Erdogana. "By Turcja pozostała Turcją"

Źródło:
PAP

Lider nacjonalistycznej Partii Zwycięstwo (Zafer Partisi) Umit Ozdag poparł w środę przed drugą turą wyborów prezydenckich Kemala Kilicdaroglu, kandydata wspieranego przez większość tureckiej opozycji. Druga tura wyborów w Turcji, w której zmierzą się urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan i Kilicdaroglu, odbędzie się 28 maja.

Umit Ozdag podczas wspólnej konferencji prasowej z przewodniczącym Republikańskiej Partii Ludowej (CHP) przyznał, że to problem przebywających w Turcji uchodźców zadecydował o jego poparciu dla kandydata opozycji.

- Jeśli chcecie, by Turcja pozostała Turcją, wesprzyjcie w niedzielę Kilicdaroglu - powiedział lider ZP.

Jak mówił, "największym problemem Turcji jest zawrócenie 13 milionów uciekinierów". - Nie możemy walczyć z biedą, jeśli corocznie wydajemy 11 miliardów dolarów, nie możemy też zapewnić bezpieczeństwa na ulicach. Wesprzyjmy Kilicdaroglu w jego planie odesłania uchodźców do domów - wezwał lider antyimigranckiej ZP.

"Usiedliśmy, porozmawialiśmy i osiągnęliśmy dobre rezultaty"

Komentując poprzedzające konferencję spotkanie z Ozdagiem, Kilicdaroglu zaznaczył, że "każda partia i każdy lider mają obowiązki względem przyszłości Turcji". - Usiedliśmy, porozmawialiśmy i osiągnęliśmy dobre rezultaty - oświadczył przewodniczący CHP.

W wyborach parlamentarnych przeprowadzonych w Turcji, które odbyły się 14 maja, Partia Zwycięstwo zdobyła poparcie na poziomie 2,23 procent. ZP wchodziła w skład Sojuszu ATA wspierającego trzeciego z kandydatów na prezydenta - Sinana Ogana, który poparł przed drugą turą prezydenta Tayyipa Recepa Erdogana.

Druga tura wyborów prezydenckich w Turcji, której zmierzą się Erdogan i Kilicdaroglu, odbędzie się 28 maja.

Autorka/Autor:momo/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@zaferpartisi