Zełenscy rozdzieleni od ponad miesiąca. Rozmawiają tylko przez telefon

Autor:
momo/kg
Źródło:
CNN, tvn24.pl

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska powiedziała stacji CNN, że ona i jej mąż prezydent Wołodymyr Zełenski od ponad miesiąca mieszkają osobno, by chronić ich dzieci. Jak dodała, komunikują się ze sobą jedynie przez telefon.

"Wołodymyr i jego zespół właściwie mieszkają w biurze prezydenta. Z powodu niebezpieczeństwa, mnie i moim dzieciom zabroniono tam zostać. Tak więc od ponad miesiąca rozmawiamy tylko przez telefon" - przekazała Ołena Załenska w mailu do stacji CNN.

Pierwsza dama Ukrainy napisała, że jej mąż, przewodząc narodowi w czasie wojny, "wykazuje te same cechy", które przejawia jako "wspaniały ojciec". "On się nie zmienił. Po prostu więcej ludzi zobaczyło go moimi oczami" - przekonywała Zełenska.

Żona prezydenta Ukrainy wyznała, że czuje, jakby "chodziła po linie" i co jakiś czas "traci poczucie czasu i równowagę".

Podkreśliła, że wojna nie może spowszednieć, a ofiary śmiertelne po stronie Ukrainy nie mogą stać się jedynie liczbami w statystykach. "Nie przywyknijcie do naszego cierpienia" - zaapelowała.

Wołodymyr Zełenski i jego żona OłenaMohammad Javad Abjoushak/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Gdzie przebywa Ołena Zełenska?

W wywiadach, których udziela zachodniej prasie, Ołena Zełenska przekonuje, że pozostaje w Ukrainie i nie zamierza stamtąd wyjeżdżać. Na pytania dziennikarzy odpowiada wyłącznie pisemnie, w obawie, że rosyjski wywiad mógłby przechwycić rozmowę telefoniczną i ustalić jej lokalizację.

Na początku lutego, gdy portal Ukraińska Prawda donosił, że oligarchowie uciekają z kraju prywatnymi samolotami, na portalach społecznościowych pojawiły się informacje, że prezydent wysłał żonę i dzieci do Włoch. 14 lutego podczas konferencji prasowej po spotkaniu z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem padło o to pytanie. - Moja rodzina jest zawsze ze mną, zawsze z Ukrainą, i mówię to bez patosu. Jestem prezydentem, moja żona to nie tylko żona, ona jest pierwszą damą i powinna dawać przykład - oświadczył Zełenski. - Obywatel to nie ten, który ma paszport, ale ten, który jest dziś w Ukrainie - dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/kg

Źródło: CNN, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mohammad Javad Abjoushak/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Pozostałe wiadomości