Dowódca brytyjskiej armii o liczbie zabitych i rannych rosyjskich żołnierzy

Źródło:
"Guardian", PAP
Siły zbrojne Ukrainy publikują nagranie zniszczonego rosyjskiego czołgu (materiał z 03.07.2022)
Siły zbrojne Ukrainy publikują nagranie zniszczonego rosyjskiego czołgu (materiał z 03.07.2022)Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
wideo 2/21
Siły zbrojne Ukrainy publikują nagranie zniszczonego rosyjskiego czołgu Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin oświadczył, że 50 tysięcy rosyjskich żołnierzy zginęło lub zostało rannych podczas wojny. Jak dodał, to powoduje, że ukraińskie siły zbrojne absolutnie wierzą w możliwość wygrania wojny.

Dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin w rozmowie z BBC stwierdził, że "oni (Ukraińcy - red.) absolutnie jasno mówią, że planują przywrócić zwierzchność nad całym ich, tzn. Ukrainy, terytorium, i widzą, że Rosja sobie nie radzi" . - Rosja, która jak oceniamy, straciła ponad 30 procent skuteczności w walce lądowej - podkreślił.

Jak dodał, "to faktycznie oznacza, że 50 tysięcy rosyjskich żołnierzy albo zginęło, albo zostało rannych w tym konflikcie, prawie 1700 rosyjskich czołgów zostało zniszczonych, prawie 4000 opancerzonych pojazdów bojowych należących do Rosji zostało zniszczonych".

- Rosja rozpoczęła tę inwazję z ambicją zajęcia całej Ukrainy, Rosja miała ambicję zajęcia miast w pierwszych 30 dniach, Rosja miała ambicję stworzenia pęknięć i wywarcia presji na NATO - czym rzuciłaby wyzwanie dla porządku światowego. Rosja przegrywa we wszystkich tych ambicjach i Rosja jest mniej znaczącym krajem niż była na początku lutego - dodał.

Autorka/Autor:pp/kg

Źródło: "Guardian", PAP

Tagi:
Raporty: