Sąd w Rimini: okrutna przemoc i brutalność wobec dwojga Polaków

[object Object]
Wyrok za brutalną napaść i gwałt w Rimini [Materiał "Faktów" TVN z 10.11.2017 r.]Fakty TVN
wideo 2/23

"Okrutna przemoc" i "brutalność" - to słowa z uzasadnienia wyroku 16 lat więzienia dla Kongijczyka, przywódcy gangu, który napadł na polskich turystów w sierpniu 2017 roku w Rimini.

Polska Agencja Prasowa otrzymała treść wydanego w środę uzasadnienia wyroku włoskiego sądu.

Wyjątkowa brutalność, okrutna napaść

Wyrok wobec 20-letniego migranta Guerlina Butungu, przywódcy grupy, która dokonała dwóch gwałtów i kilku napadów w Rimini, zapadł 10 listopada. Obecnie ogłoszono jego liczące kilkadziesiąt stron uzasadnienie.

Mowa w nim jest o wyjątkowo brutalnej, okrutnej napaści na dwoje młodych Polaków oraz o wielokrotnym gwałcie.

Treść uzasadnienia została ogłoszona 6 dni po tym, gdy sąd dla nieletnich w Bolonii wydał wyrok po 9 lat i 8 miesięcy więzienia wobec trzech pozostałych sprawców gwałtu i napadu na Polaków. To dwaj bracia w wieku 15 i 17 lat, synowie imigrantów z Maroka oraz 16-letni Nigeryjczyk.

Osiem zarzutów dla trzech sprawców

Akt oskarżenia w tej sprawie zawierał osiem zarzutów dla trzech sprawców - zbiorowy gwałt, napaść oraz spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała łącznie w czasie trzech napadów w sierpniu w Rimini. Najbardziej brutalny z nich to atak na Polaków w nocy na plaży. Młoda kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner ciężko pobity.

Autor: tmw//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości