TVN24 | Świat

Leśne szkoły dla dzieci antyszczepionkowców. Wszczęto śledztwo

TVN24 | Świat

Autor:
momo\mtom
Źródło:
PAP
Włochy. Protesty przeciwko szczepieniom i przepustkom ciągną się już od kilku miesięcy (wideo z października 2021 roku)
Włochy. Protesty przeciwko szczepieniom i przepustkom ciągną się już od kilku miesięcy (wideo z października 2021 roku)Reuters
wideo 2/4
ReutersWłochy. Protesty przeciwko szczepieniom i przepustkom ciągną się już od kilku miesięcy (wideo z października 2021 roku)

Wielu przeciwników szczepień we Włoszech wypisało swoje dzieci z normalnych szkół, by nie podlegały rygorowi walki z pandemią. Prokuratura w Górnej Adydze na północy kraju wszczęła śledztwo w sprawie dziesięciu szkół zorganizowanych samowolnie w lasach dla dzieci antyszczepionkowców.

Włoska telewizja Mediaset podała, że lekcje odbywają się w lasach w dolinach Aurina, Venosta i Passiria. W tych samozwańczych szkołach nie ma obowiązku maseczek i dystansu społecznego ani szczepień w przypadku uczniów powyżej 12 lat oraz nauczycieli.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Śledczy z sądu dla nieletnich w Bolzano ustalili, że w ten sposób uczy się 629 uczniów, których rodzice wybrali dla nich domowe nauczanie. To ponad 20 razy więcej niż przed pandemią - odnotowano.

Szkoła leśna (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

Prokuratura wszczęła dochodzenie, by ustalić przyczyny nagłego boomu wniosków o wycofanie uczniów ze szkół i przejście na naukę w domu. Zjawisko to szerzy się w autonomicznym regionie, w którym aktywne są ruchy antyszczepionkowe.

Lekcje na świeżym powietrzu prowadzą także nauczyciele-antyszczepionkowcy, którzy zostali zawieszeni w obowiązkach w swoich szkołach za brak wymaganej przepustki sanitarnej.

Autor:momo\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock