TVN24 | Świat

Władimir Putin opuści Rosję po raz pierwszy od początku inwazji na Ukrainę

TVN24 | Świat

Autor:
kz/kab
Źródło:
PAP, Reuters

Władimir Putin w nadchodzących dniach uda się do Tadżykistanu i Turkmenistanu - podały rosyjskie media. Prezydent Rosji opuści kraj po raz pierwszy od 24 lutego, kiedy rozpoczął wojnę przeciwko Ukrainie. 

O planach Putina poinformowała w niedzielę rosyjska telewizja Rossija-1 i gazeta "Kommiersant". Jak przekazały, w nadchodzących dniach prezydent Rosji w Duszanbe, stolicy Tadżykistanu, ma spotkać się z prezydentem Emomali Rachmonem. Z kolei w Aszchabadzie, stolicy Turkmenistanu, będzie uczestniczyć w Forum Kaspijskim z udziałem przywódców Azerbejdżanu, Kazachstanu, Iranu i Turkmenistanu.

Władimir Putin planuje odwiedzić Grodno

Według dziennikarza telewizji Rossija-1 Pawła Zarubina, Putin ma następnie spotkać się w Moskwie z prezydentem Indonezji Joko Widodo.

Putin - jak podała w niedzielę rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti - planuje w dniach 30 czerwca - 1 lipca odwiedzić również Grodno, aby wziąć udział w forum z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką.

Ostatnią oficjalnie odnotowaną zagraniczną podróżą prezydenta Rosji była wizyta w Pekinie na początku lutego, gdzie Putin i przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping ogłosili traktat o przyjaźni "bez ograniczeń".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kz/kab

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości