Brytyjski resort obrony: linia frontu na Ukrainie statyczna, mają miejsce stopniowe postępy wojsk rosyjskich

Źródło:
PAP
Atak sił ukraińskich w pobliżu Sewastopola
Atak sił ukraińskich w pobliżu Sewastopola Mykoła Ołeszczuk/Telegram
wideo 2/2
Atak sił ukraińskich w pobliżu Sewastopola Mykoła Ołeszczuk/Telegram

W ciągu ostatniego tygodnia wojny Ukrainy z Rosją front ustabilizował się. Lokalnie rosyjskie wojska postępują jednak naprzód - napisał w piątek w najnowszej aktualizacji wywiadowczej brytyjski resort obrony. Dzieje się to w kluczowych miejscach.

Według raportu brytyjskiego ministerstwa na północnym wschodzie Ukrainy, w pobliżu Kupiańska, Zachodnia Grupa Sił Rosji nadal prowadzi zakrojoną na szeroką skalę, ale nierozstrzygniętą operację ofensywną. W obwodzie donieckim Ukraina utrzymuje stabilną linię frontu w obliczu rosyjskich ataków, które prowadzone są na małą skalę wokół Bachmutu.

Ukraińskie wojskoMin. Obrony Ukrainy/Facebook

W aktualizacji wywiadowczej zaznaczono, że w Doniecku Awdijiwka jest nadal miejscem wzmożonych walk. Siły rosyjskie skonsolidowały pod koniec grudnia 2023 r. zdobycze wokół Marjinki, dzięki czemu, po dziewięciu latach walk w tym rejonie, Rosjanie ostatecznie przedostali się na zachodni kraniec miasta.

Brytyjski resort obrony dodał, że na południu frontu rosyjskie siły powietrzno-desantowe prawdopodobnie poczyniły minimalne postępy w próbie usunięcia ukraińskiego przyczółku na wschodnim brzegu Dniepru, w pobliżu wsi Krynki.

Autorka/Autor:asty//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/GeneralStaff.ua