Ponad 100 osób "uwięzionych" w rezydencji Agathy Christie

Źródło:
CNN
Rezydencja Agathy Christie w hrabstwie Devon w Anglii.
Rezydencja Agathy Christie w hrabstwie Devon w Anglii.
Loop Images/Universal Images Group/Getty Images, Maciej Olszewski/AdobeStock
Rezydencja Agathy Christie w hrabstwie Devon w Anglii.Loop Images/Universal Images Group/Getty Images, Maciej Olszewski/AdobeStock

Ponad 100 osób zostało uwięzionych w Greenway, byłej rezydencji słynnej pisarki Agathy Christie w hrabstwie Devon w Anglii.

Była rezydencja pisarki jest lokalną atrakcją turystyczną. W piątek przebywało tam przeszło 100 osób, kiedy szalejąca za oknami wichura przewróciła jedno ze starych, dużych drzew. Wylądowało ono na drodze dojazdowej do posesji, całkowicie ją blokując.

Rezydencja Agathy Christie w hrabstwie Devon w Anglii.Maciej Olszewski/AdobeStock

Turyści w czasie nadprogramowego pobytu nie narzekali na nudę. Raczyli się herbatą w specjalnie przeznaczonym do tego pokoju, przechadzali się po imponującym ogrodzie i grali w krykieta - relacjonowała w rozmowie z lokalną gazetą "Devon Live" jedna z "uwięzionych" Caroline Heaven.

Rezydencja Agathy Christie w hrabstwie Devon w Anglii.Loop Images/Universal Images Group/Getty Images

Pomimo spokojnej atmosfery na miejscu, internauci nie mogli powstrzymać się od porównań do kultowej powieści Christie "I nie było już nikogo". Książka ta opowiada o dziesięciu nieznajomych, którzy zostają zaproszeni do rezydencji w Devon i giną w tajemniczy sposób. Wkrótce zdają sobie sprawę, że zabójcą jest jeden z nich.

Ostatecznie, po kilku godzinach, służbom udało się usunąć zwalone drzewo i turyści mogli wyjechać z posesji.

Autorka/Autor:ads / prpb

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Olszewski/AdobeStock