Jest nowe oświadczenie Pałacu Kensington w sprawie księżnej Kate

Źródło:
BBC, Yahoo News
Księżna Kate
Księżna KateReuters Archive
wideo 2/2
Księżna KateReuters Archive

Opublikowany w poniedziałek raport fundacji księżnej Kate "Early Years" wywołał pytania o jej powrót do aktywności publicznej. Oświadczenie w tej sprawie wydał Pałac Kensington.

Brytyjskie media informują, że w poniedziałek zaprezentowano raport fundacji "Early Years", którą w zeszłym roku założyła księżna Kate. W związku z pojawieniem się raportu fundacji, której przewodniczy chora na nowotwór księżna, pojawiły się pytania o jej powrót do życia publicznego. W związku z nimi głos zabrał rzecznik Pałacu Kensington, który w oświadczeniu stwierdził zdecydowanie, że "nie należy oczekiwać powrotu księżnej do pracy, dopóki nie zostanie do niej dopuszczona przez jej zespół medyczny". Jak dodał, cytowany przez BBC, "fundacja 'Early Years' nadal będzie odgrywać kluczową rolę w jej aktywności publicznej" - dodał.

ZOBACZ TEŻ: Książę William wrócił do pracy. CNN: to sygnał, że jego żona czuje się dobrze

Księżna Kate podekscytowana raportem

Raport fundacji księżnej wzywa firmy do wspierania rodzin z małymi dziećmi, na przykład poprzez bardziej elastyczne godziny pracy lub pomoc w opiece nad dziećmi. "Early Years" szacuje, że inwestycje takie mogą przynieść ​​Wielkiej Brytanii korzyści gospodarcze o wartości 45,5 miliarda funtów, czyli 227 mld zł rocznie. Raport miał trafić już na ręce ministrów edukacji i zdrowia. Dyrektor wykonawczy projektu Christian Guy, powiedział, że księżna była "podekscytowana” przygotowanym raportem. BBC, powołując się na swoje źródła z otoczenia rodziny królewskiej informuje, że żona księcia Williama była "siłą napędową" grupy zadaniowej przygotowującej raport. Owa grupa to Royal Foundation Business Taskforce for Early Childhood fundacji "Early Years". W jej skład wchodzą dyrektorzy generalni takich firm jak Ikea, NatWest Group czy Deloitte.

ZOBACZ TEŻ: Celebryci przepraszają za żarty z księżnej Kate. Apel do Kim Kardashian

Autorka/Autor:jjk//am

Źródło: BBC, Yahoo News

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe