Książę William zabiera głos po operacji żony i ujawnieniu choroby ojca. Podziękował za wsparcie

Źródło:
ABC, Daily Mail, TVN24
Książę William to następca brytyjskiego tronu
Książę William to następca brytyjskiego tronu Reuters
wideo 2/3
Książę William to następca brytyjskiego tronu Reuters

Książę William pojawił się po raz pierwszy publicznie, odkąd Pałac Buckingham poinformował o chorobie nowotworowej króla Karola III. Przyszły monarcha podczas gali charytatywnej, której jednym z gości był aktor Tom Cruise, podziękował za wsparcie, jakie otrzymują jego bliscy.

Książę William wziął udział w środę w gali charytatywnej w Londynie, podczas której zbierano pieniądze na rzecz organizacji London’s Air Ambulance prowadzącej lotnicze pogotowie ratunkowe. Jak podkreśla portal ABC, było to pierwsze publiczne pojawienie się następcy tronu od momentu, gdy Pałac Buckingham ogłosił, że u króla Karola III zdiagnozowano nowotwór, a także jedno z pierwszych odkąd jego żona - księżna Kate przeszła operację. Podczas uroczystości William został poproszony przez jednego z reporterów o skomentowanie słów wsparcia, które są kierowane w stronę rodziny królewskiej w ostatnich dniach. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie życzliwe wiadomości. Dziękuję - powiedział. Później syn króla Karola III wygłosił krótkie przemówienie do uczestników wydarzenia. - Chciałbym skorzystać z okazji, by podziękować także za miłe wiadomości zawierające słowa wsparcia dla księżnej Kate i mojego ojca, zwłaszcza w ostatnich dniach. To wiele dla nas znaczy - powiedział.

Gościem gali był amerykański aktor Tom Cruise, do którego bezpośrednio zwrócił się następca tronu. - Powinienem także skorzystać z okazji, by wspomnieć mojego... naszego, pilota, Toma Cruise’a. Tom, bardzo ci dziękuję za wspieranie nas dziś wieczorem - mówił książę.

Choroba króla Karola III i operacja księżnej Kate

Pałac Buckingham poinformował w poniedziałek, że u króla Karola III zdiagnozowano nowotwór. Nie ujawniono, jaki to rodzaj nowotworu. W komunikacie podano, że król pozostaje w pełni pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i ma nadzieję na jak najszybszy powrót do pełnienia obowiązków publicznych. "Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że może to pomóc w publicznym zrozumieniu tych wszystkich na całym świecie, którzy dotknięci są rakiem" - napisano.

W połowie stycznia Pałac Kensington niespodziewanie poinformował, że 42-letnia księżna Kate przeszła operację jamy brzusznej i w trakcie rekonwalescencji - która potrwa zapewne do Wielkanocy - nie będzie brała udziału w żadnych oficjalnych wydarzeniach. Nie sprecyzowano, co było przyczyną operacji, choć zapewniono, że nie miała ona podłoża onkologicznego. ZOBACZ TEŻ: "Wzruszony" Karol III widziany publicznie po raz pierwszy od ogłoszenia diagnozy

Autorka/Autor:jjk//am

Źródło: ABC, Daily Mail, TVN24