Pierwszy taki wpis w mediach społecznościowych rodziny królewskiej

Źródło:
BBC
Książęta Cambridge George, Louis, Charlotte w czasie platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II
Książęta Cambridge George, Louis, Charlotte w czasie platynowego jubileuszu królowej Elżbiety IIReuters Archive
wideo 2/3
Książęta Cambridge George, Louis, Charlotte w czasie platynowego jubileuszu królowej Elżbiety IIReuters Archive

Książę George, księżniczka Charlotte i ich najmłodszy brat, książę Louis złożyli swojemu tacie, księciu Williamowi, życzenia z okazji Dnia Ojca. "Kochamy Cię tato. Wszystkiego najlepszego" - napisali na platformie X. To - jak zaznacza BBC - pierwszy wpis rodzeństwa w mediach społecznościowych rodziny królewskiej. 

Post pojawił się na oficjalnym profilu księcia i księżnej Walii, czyli Williama i Kate.

"Kochamy Cię, Tato. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca" - brzmi wpis, pod którym widnieją dwa czerwone serca i litery: G, C oraz L.

Poniżej znajduje się zdjęcie, według podpisu wykonane przez księżną Kate, przedstawiające Williama z dziećmi na plaży, zwróconych w stronę morza. Pałac Kensington poinformował, że zdjęcie zostało wykonane w zeszłym miesiącu podczas rodzinnej wycieczki do Norfolk.

BBC zwraca uwagę, że to pierwszy wpis dzieci następcy brytyjskiego tronu, który został zamieszczony na oficjalnym koncie rodziny królewskiej w mediach społecznościowych.

W Wielkiej Brytanii Dzień Ojca świętowany jest 16 czerwca.

Książę William również uczcił ten dzień, zamieszczając na platformie X zdjęcie ze swoim ojcem, królem Karolem III. Fotografię wykonano 12 czerwca 1984 roku w ogrodach Pałacu Kensington, na kilka miesięcy przed narodzinami księcia Harry'ego.

"Szczęśliwego Dnia Ojca, tatku" - napisał książę Walii.

Autorka/Autor:momo/kg

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: X/@KensingtonRoyal