Wiceprezydent USA Kamala Harris przyleci w przyszłym tygodniu do Polski i Rumunii

Autor:
js//now
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Wiceprezydent USA Kamala Harris przyleci do Polski i Rumunii (nagranie z 4 marca)
Wiceprezydent USA Kamala Harris przyleci do Polski i Rumunii (nagranie z 4 marca)TVN24
wideo 2/22
TVN24Wiceprezydent USA Kamala Harris przyleci w przyszłym tygodniu do Polski i Rumunii

Wiceprezydent USA Kamala Harris odwiedzi Polskę i Rumunię w dniach 9-11 marca - poinformowała jej rzeczniczka Sabrina Singh. Wizyta ma "zademonstrować siłę i jedność NATO oraz wsparcie USA dla sojuszników wschodniej flanki NATO w obliczu rosyjskiej agresji".

Kamala Harris przyleci do Warszawy i Bukaresztu. Jej wizyta rozpocznie się w środę, 9 marca i potrwa do piątku, 11 marca.

Rzeczniczka wiceprezydent USA przekazała w komunikacie, że wizyta Harris "zademonstruje siłę i jedność NATO oraz wsparcie USA dla sojuszników wschodniej flanki NATO w obliczu rosyjskiej agresji". Ma również podkreślić "wspólne wysiłki na rzecz wsparcia narodu ukraińskiego".

Jak przekazano w oświadczeniu, podczas swoich spotkań z przywódcami Polski i Rumunii wiceprezydent USA "pogłębi naszą ścisłą koordynację w odpowiedzi na niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę".

Dodano, że podczas spotkań poruszony ma zostać między innymi temat wsparcia dla obywateli Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa, ekonomii i pomocy humanitarnej. Spotkania wiceprezydent mają być również poświęcone temu, w jaki sposób Stany Zjednoczone mogą dalej wspierać sąsiadów Ukrainy, którzy przyjmują i opiekują się uchodźcami uciekającymi przed przemocą.

Czytaj dalej: Atak Rosji na Ukrainę - relacja

Rozmowa Andrzeja Dudy z Joe Bidenem

W piątek wieczorem prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. "Prezydent Biden podkreślił zobowiązanie Stanów Zjednoczonych na rzecz bezpieczeństwa Polski i wszystkich sojuszników NATO. Z zadowoleniem przyjął partnerstwo Polski w goszczeniu 9 tys. sił USA (...), by odstraszyć rosyjską agresję przeciwko NATO i stanąć ramię w ramię ze swoimi polskimi odpowiednikami, by utrzymać bezpieczeństwo i stabilność w Europie" - podano w oświadczeniu Białego Domu.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js//now

Źródło: tvn24.pl, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości