Walki o Bachmut. Dowódca sił lądowych generał Syrski: Rosjanie stosują syryjską taktykę spalonej ziemi

Autor:
tas//now
Źródło:
PAP

Rosyjskie wojska w Bachmucie zaczęły stosować taktykę spalonej ziemi. Sytuacja w mieście jest trudna, wciąż jednak pozostaje pod kontrolą - oznajmił dowódca Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Syrski. Generał w niedzielę po raz kolejny odwiedził najgorętszy odcinek ukraińskiego frontu w Donbasie.

"Wróg przeszedł do stosowania tak zwanej 'syryjskiej' taktyki spalonej ziemi. Niszczy budynki i pozycje [ukraińskich wojsk - przyp. red.] przy użyciu lotnictwa i ognia artylerii. Obrona Bachmutu trwa. Sytuacja jest trudna, ale pod kontrolą" - zacytowało wypowiedź Syrskiego centrum prasowe ministerstwa obrony.

ZOBACZ TAKŻE: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Zacięte walki po obydwu stronach

Dowódca Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski, który w niedzielę spotkał się z obrońcami Bachmutu, przekazał, że "po obydwu stronach walki są bardzo zacięte". Z powodu strat, jakie armia ukraińska zadała walczącym pod Bachmutem najemnikom z Grupy Wagnera, strona rosyjska jest zmuszona do włączania do walki oddziałów wojsk specjalnych i desantowo-szturmowych.

Walki o Bachmut. Relacje ukraińskich żołnierzy >>>

Generał Syrski spotkał się z obrońcami Bachmutu t.me/militarymediacenter

W komunikacie centrum prasowe resortu obrony podało, że Syrski w niedzielę po raz kolejny był na "najbardziej gorących odcinkach frontu na kierunku bachmuckim".

Siły rosyjskie usiłują zająć Bachmut od sierpnia 2022 roku. Prowadzone tam są obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą.

Zniszczenia w Bachmucie
Zniszczenia w BachmucieReuters/MotoLifeUA via YouTube
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ADAM JANKOWSKI / POLSKA PRESS/GALLO IMAGES

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości