Matka narzeczonego Gabby Petito miała oferować pomoc w ukryciu zwłok. Dowodem tajemniczy list

Źródło:
Fox News, tvn24.pl
Konferencja prasowa rodziców Gabby Petito (wideo z września 2021 roku)
Konferencja prasowa rodziców Gabby Petito (wideo z września 2021 roku)Archiwum Reutera
wideo 2/2
Konferencja prasowa rodziców Gabby Petito (wideo z września 2021 roku)Archiwum Reutera

Adwokaci rodziców zamordowanej w 2021 roku Gabby Petito ponowili wniosek o udostępnienie listu, który matka jej narzeczonego miała wysłać do syna - informuje Fox News. Z listu, podpisanego według nich słowami "spalić po przeczytaniu", wynikać ma, że kobieta wiedziała o popełnionej przez syna zbrodni i oferowała mu pomoc w ukryciu zwłok.

Adwokaci reprezentujący Josepha Petito i Nicole Schmidt, rodziców Gabby Petito, w środę 15 lutego ponowili wniosek o udzielenie im dostępu do listu, który Brian Laundrie miał otrzymać od swojej matki. W liście, który nadal znajduje się w posiadaniu rodziców Briana Laundriego, jego matka Roberta miała oferować, że pożyczy mu łopatę. Chris i Roberta Laundrie utrzymują, że list został napisany przed 1 lipca 2021 roku, a zgodnie z wcześniejszą decyzją sądu ciąży na nich obowiązek udostępnienia wyłącznie dokumentów napisanych w tym dniu lub później.

Tajemniczy list matki Laundriego

Jak podaje Fox News, odnowiony wniosek przedstawicieli rodziców Petito dotyczy konkretnie tego listu. Cytowany przez stację Pat Reilly, adwokat państwa Petito, uważa, że jego treść wskazuje, iż został on napisany po zabójstwie, czyli we wrześniu 2021 roku. Z kolei Matt Luka, prawnik reprezentujący rodzinę Laundrie, w środowej rozmowie ze stacją zapowiedział, że jeśli otrzyma nakaz udostępnienia listu, od razu zgłosi sprzeciw. Jak dodał, sąd prawdopodobnie zarządzi osobną rozprawę w tej sprawie.

List, który już wcześniej był w rękach śledczych, ponownie znalazł się w posiadaniu rodziców Laundriego po tym, jak w czerwcu 2022 roku funkcjonariusze FBI przekazali go Steve'owi Bertolino, wieloletniemu prawnikowi tej rodziny. Adwokat otrzymał od agentów także inne przedmioty związane ze sprawą, m.in. odręczne pismo zawierające przyznanie się Briana Laundriego do zabójstwa Petito, znalezione w pobliżu jego zwłok.

ZOBACZ TEŻ: Gabby Petito posiniaczona i zakrwawiona na ujawnionym właśnie selfie. "Zdjęcie pokazuje ranę ciętą"

"Spalić po przeczytaniu"

W czerwcu 2022 roku, prawnicy obu rodzin potwierdzili w rozmowie z Fox News, że mieli dostęp do dokumentów. Miał znajdować się wśród nich list, który Reilly opisał jako zatytułowany "spalić po przeczytaniu". - Nie czuję się komfortowo, streszczając list. Jego treść jest bardzo szczegółowa, najlepiej przeczytać go samemu, gdy będzie dostępny. Jeśli moje przekonanie co do czasu, w którym został napisany, jest trafne, pokazuje to, że przynajmniej Roberta Laundrie wiedziała o morderstwie Gabby, zanim znaleziono jej ciało - wyjaśnił Reilly.

Dodał, że list nie zawiera daty, jednak "jego treść wydaje się wskazywać, iż został napisany po śmierci Gabby". Bertolino utrzymywał z kolei, że pismo powstało na długo przed zabójstwem, a Reilly "szukał sensacji" i "wyjął z kontekstu niepowiązane komentarze". Do tej pory rodzice Briana Laundriego nie usłyszeli żadnych zarzutów w związku ze sprawą zabójstwa Gabby Petito.

Zabójstwo Gabby Petito

19 września 2021 roku, około tydzień po zgłoszeniu zaginięcia Petito, władze poinformowały o odnalezieniu ciała w okolicach Spread Creek Dispersed Camping Area w Parku Narodowym Grand Teton. To, że są to zwłoki Gabby Petito, potwierdził koroner. W trakcie śledztwa ustalono, że zabójstwa miał dopuścić się jej narzeczony, 23-letni Brian Laundrie. Mężczyzna przyznał się do tego czynu w pozostawionym liście pożegnalnym, a następnie popełnił samobójstwo.

ZOBACZ TEŻ: 77-latek zastrzelony na parkingu. "Wygrał z rakiem, brał udział w wojnach, a zginął, próbując sprzedać buldoga"

Autorka/Autor:kgo//mm

Źródło: Fox News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/gabspetito