TVN24 | Świat

FBI: Brian Laundrie przed śmiercią przyznał się do zamordowania Gabby Petito

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało w piątek, że Brian Laundrie przed śmiercią przyznał się w swym notatniku do zamordowania swej partnerki, blogerki Gabby Petito. Szczątki Laundriego znaleziono w październiku na bagnach w środkowej części Florydy.

Brian Laundrie przed samobójczą śmiercią przyznał się w swym notatniku do zamordowania Gabby Petito - poinformowało w piątek Federalne Biuro Śledcze. FBI nie sprecyzowało, jakie dokładnie zapisy znajdowały się w notatniku Briana Laundriego.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Wszystkie logiczne działania w tym śledztwie zostały zakończone - powiedział agent specjalny FBI w Denver Michael Schneider. Dodał, że "dochodzenie nie wykazało żadnych innych osób niż Brian Laundrie bezpośrednio zaangażowanych w tragiczną śmierć Gabby Petito".

Zabójstwo Gabby Petito

Sprawa młodych Amerykanów była w USA bardzo głośna. Obydwoje wyruszyli w lipcu z nowojorskiego Long Island w podróż po kraju i dokumentowali jej przebieg w mediach społecznościowych. W jej trakcie, jak wynika z odnalezionych dowodów, doszło między nimi do nieporozumień. Policja udostępniła m.in. nagranie z kamery ukazującej kłótnię pary na krótko przed zaginięciem kobiety.

Laundrie wrócił 1 września do domu swoich rodziców w North Port na Florydzie samochodem, którym podróżowali, jednak bez narzeczonej. Odmówił rozmowy na temat miejsca jej pobytu. Wkrótce potem 23-latek zniknął bez śladu.

22-letnią Petito ostatni raz widziano żywą 26 sierpnia. Jej ciało znaleziono 19 września w pobliżu kempingu Spread Creek na obrzeżach Parku Narodowego Grand Teton, w stanie Wyoming. Lekarze stwierdzili, że została uduszona trzy tygodnie wcześniej.

Szczątki Laundriego znaleziono w październiku na bagnach w środkowej części Florydy, a przy nich także plecak, notatnik i rewolwer. Lekarze sądowi ustalili, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Autor:asty

Źródło: PAP