TVN24 | Świat

Waszyngton nałożył sankcje na czterech ukraińskich polityków

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Czterech ukraińskich polityków zostało objętych sankcjami USA. Waszyngton oskarżył dwóch obecnych i dwóch byłych posłów do Rady Najwyższej o "zaangażowanie w kierowane przez Moskwę działania, mające na celu destabilizację sytuacji na Ukrainie".

"Stoimy po stronie rządu ukraińskiego w dążeniu do zidentyfikowania, ujawnienia i podcięcia wysiłków Rosji na rzecz destabilizacji sytuacji na Ukrainie" - oświadczyło amerykańskie ministerstwo skarbu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Objęci sankcjami są dwaj obecni ukraińscy parlamentarzyści Taras Kozak i Ołeh Wołoszyn, a także dwaj byli posłowie Wołodymyr Olijnyk i Wołodymyr Siwkowycz.

Według ministerstwa skarbu USA politycy działali pod kierunkiem rosyjskiej służby bezpieczeństwa FSB i uczestniczyli w rosyjskiej kampanii destabilizacji sytuacji w suwerennych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych poprzez szerzenie dezinformacji, inspirowanej przez Kreml.

- To jedne z szeregu sankcji, które jesteśmy gotowi przyjąć wraz z sojusznikami i partnerami, aby nałożyć poważne koszty na Rosję i jej gospodarkę, gdyby miała zaatakować Ukrainę – powiedział jeden z urzędników ministerstwa skarbu USA. 

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Photobank.kiev.ua/Shutterstock

Tagi:
Raporty: