Strzały w salonach masażu. Nie żyje osiem osób

Źródło:
Reuters, PAP

Lokalne władze w stanie Georgia poinformowały we wtorek o strzelaninach w trzech salonach masażu w Atlancie i na jej przedmieściach. W wyniku ataków zginęło osiem osób, a jedna jest ranna.

Pierwsza strzelanina miała miejsce w salonie masażu przy autostradzie 92 w hrabstwie Cherokee, około 50 kilometrów na północny zachód od Atlanty. Tam zginęły cztery osoby, a jedna została ranna.

Niedługo potem do strzelaniny doszło w Atlancie, w dwóch salonach masażu położonych na tej samej ulicy. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzy ciężko ranne zostały przetransportowane do szpitala, gdzie dwie z nich zmarły.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Rzecznik biura szeryfa hrabstwa Cherokee Jay Baker powiedział lokalnej prasie, że wśród ofiar są głównie kobiety pochodzenia azjatyckiego. Baker nie potwierdził, że wszystkie trzy strzelaniny są ze sobą powiązane.

Podejrzanym był kierowca ciemnego samochodu typu SUV, który zarejestrowany został przez monitoring w Cherokee. Około trzy godziny po przeprowadzeniu pierwszego ataku rzecznik biura szeryfa hrabstwa Cherokee poinformował o aresztowaniu podejrzanego o zabójstwo ośmiu osób 21-letniego Roberta Aarona Longa. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu w hrabstwie Crisp.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: Reuters, PAP