TVN24 | Świat

Samolot z Miami do Londynu zawrócił po godzinie lotu. Pasażerka nie chciała założyć maseczki

TVN24 | Świat

Autor:
akw//rzw
Źródło:
PAP, New York Times

Samolot linii American Airlines, lecący z Miami do Londynu, musiał zawrócić na lotnisko, z którego rozpoczął rejs. Powodem było zachowanie jednej z pasażerek, która odmówiła założenia maseczki, obowiązkowego w amerykańskich liniach lotniczych środka ochrony przed koronawirusem. Kobieta została wpisana na "czarną listę" przewoźnika.

Boeing 777 linii American Airlines zawrócił w środę w nocy, po mniej niż godzinie lotu w kierunku brytyjskiego lotnisko Heathrow, z powodu "uciążliwej klientki, odmawiającej dostosowania się do federalnego obowiązku noszenia maseczki". Lot miał trwać osiem godzin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Lot AAL38 American AirlinesFlightRadar24

Po powrocie do Miami 40-letnia kobieta, która odmówiła podporządkowania się obowiązującym restrykcjom, została wyprowadzona z samolotu przez policję. Buntowniczą pasażerkę wpisano na listę osób, które nie mogą podróżować American Airlines. Jak podały linie lotnicze, przeciwko niej prowadzone jest dalsze dochodzenie.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 129 pasażerów i 14 członków załogi. Polecieli do Londynu w czwartek.

Boeing 777 American Airlines ląduje na lotnisku w Miami (zdjęcie archiwalne)Omar F Martinez / Shutterstock.com

Spory o maseczki na pokładach samolotów

To kolejny taki incydent na długiej liście sporów dotyczących noszenia maseczek ochronnych, które wybuchły podczas epidemii COVID-19. "New York Times" przypomina, że maju ubiegłego roku kobieta z Kalifornii podczas lotu liniami Southwest Airlines wielokrotnie uderzyła stewardesę, wybijając jej trzy zęby i powodując krwawienie. Wcześniej pracownica linii prosiła ją o zapięcie pasów bezpieczeństwa, wyprostowanie stolika i odpowiednie założenie maseczki.

Według danych amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) w zeszłym roku doniesiono o około sześciu tysiącach incydentów z udziałem nieposłusznych pasażerów. W ciągu pierwszych dwóch tygodni 2022 roku odnotowano 151 tego typu wydarzeń. Większość z nich dotyczy osób, które odmawiają zakładania maseczek.

Autor:akw//rzw

Źródło: PAP, New York Times

Źródło zdjęcia głównego: Omar F Martinez / Shutterstock.com

Tagi:
Raporty: