Pogrzeb porwanej wnuczki miliardera Josepha Orgilla III odbył się w miejscu, w którym brała ślub

Źródło:
Memphis, CBS News, tvn24.pl

Poszukiwania Elizy Fletcher, uprowadzonej 10 dni temu w czasie porannego biegania, śledziły w mediach miliony Amerykanów. W ubiegłym tygodniu policja odnalazła ciało nauczycielki i spadkobierczyni majątku amerykańskiego miliardera. Tysiące osób postanowiło uczcić pamięć tragicznie zmarłej, biorąc udział w akcji "Dokończ bieg Lizy".

W ostatni weekend bliscy zebrali się w Memphis w stanie Tennessee, by pożegnać tragicznie zmarłą Elizę Fletcher. 34-letnia nauczycielka i dziedziczka fortuny miliardera Josepha Orgilla III została uprowadzona w czasie biegania 2 września. Kilka dni później służby odnalazły ciało Fletcher w pobliżu miejsca porwania. Jak podała policja, zarzuty "morderstwa pierwszego stopnia" postawiono 38-letniemu Cleothie Abstonowi.

Ceremonia pogrzebowa Elizy Fletcher odbyła się w świątyni należącej do Kościoła Prezbiteriańskiego w Memphis. Jak przekazał magazyn "Memphis", w tym samym kościele Fletcher 8 lat wcześniej poślubiła Richarda Jamesa Fletchera III. Zmarłą pożegnali nie tylko rodzina, przyjaciele i współpracownicy z St. Mary's Episcopal School, gdzie pracowała, ale również osoby z całego świata, które wzięły udział w akcji "Dokończ bieg Lizy".

"Dokończ bieg Lizy"

Tydzień po uprowadzeniu Fletcher setki osób wyszły na ulice Memphis ze świecami, by zaśpiewać "This Little Light of Mine", utwór, który Fletcher wykonała w filmie zadedykowanym swoim uczniom. Inne wzięły udział w biegu trasą, którą nauczycielka biegła w dniu uprowadzenia. Jak podaje CBS News, podobne wydarzenia odbyły się m.in. w Dallas, Nashville, Chattanooga, Tupelo, Mississippi i innych amerykańskich miastach i miasteczkach.

ZOBACZ TEŻ: Nowe fakty w sprawie zabójstwa Elizy Fletcher: opuszczony dom, dziwny zapach, worek na śmieci

"Tak wielu ludzi niosło nam światło podczas mrocznych dni minionego tygodnia. Wzmocniliście nas swoimi modlitwami, słowami otuchy i życzliwością. Dostrzegliśmy dzisiaj kochające światło wspólnoty" - napisała na Facebooku szkoła, w której pracowała Fletcher. "Jesteśmy załamani stratą naszej ukochanej nauczycielki" - informowali tuż po tym jak policja zidentyfikowała jej ciało.

Abston podejrzewany nie tylko o morderstwo Fletcher

Podejrzany o zabójstwo Cleotha Abston we wtorek ma stanąć przed sądem. Oprócz zarzutów morderstwa pierwszego stopnia postawiono mu cztery inne zarzuty: porwania, kradzieży tożsamości, kradzieży mienia o wartości "1000 dolarów lub mniej" oraz posiadania nielegalnej karty kredytowej lub debetowej. Z akt sądowych wynika, że Abston w 2000 roku przyznał się do porwania miejscowego adwokata. Został zwolniony z więzienia w listopadzie 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ: Odkryła, kim było ponad 100 tysięcy niewolników przywiezionych do USA. Zmarła dr Gwendolyn Midlo Hall

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: Memphis, CBS News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: St. Mary's Episcopal School/Instagram