Odrzutowiec rozbił się na autostradzie. Pokazano nagranie z momentu katastrofy

Źródło:
CNN, CBS News, TVN24.pl

Nowe nagranie, pokazujące moment katastrofy prywatnego odrzutowca na Florydzie, opublikowała stacja CNN. Widać na nim, jak maszyna gwałtownie zniża lot podczas próby awaryjnego lądowania na autostradzie. Samolot zahaczył o jadące samochody i stanął w płomieniach. W wypadku zginęły dwie osoby.  

Prywatny odrzutowiec Bombardier Challenger 600 rozbił się w piątek na międzystanowej autostradzie I-75 w okolicach Naples w hrabstwie Collier na Florydzie. Jak wynika z oświadczenia Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), ze względu na awarię obu silników maszyny, pilot otrzymał zgodę na awaryjne lądowanie na pobliskim lotnisku. Nie był jednak w stanie do niego dolecieć, dlatego postanowił podjąć próbę awaryjnego lądowania na autostradzie. Ta zakończyła się tragicznie.

Szybko zbliżając się do ziemi, samolot zahaczył o górną część jadącego drogą pickupa, po czym opadł na pobocze i sunąc z ogromną prędkością, uderzył w betonową ścianę - relacjonowała dla stacji CNN Brianna Walker, która widziała całe zdarzenie. Maszyna po uderzeniu stanęła w płomieniach.

Nowe nagranie pokazujące moment katastrofy opublikowała we wtorek stacja CNN.

ZOBACZ TEŻ: Kula ognia na lotnisku. Moment katastrofy na nagraniu

Katastrofa odrzutowca na autostradzie - nagranie

W katastrofie zginęły dwie osoby, według wstępnych informacji byli to dwaj piloci. Pozostałe trzy osoby będące na pokładzie odrzutowca trafiły do szpitala. Patrol drogowy Florydy (FHP) precyzuje, że samolot uderzył wcześniej w dwa jadące pojazdy. Lekkiego urazu doznał kierowca jednego z nich - pickupa. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzą Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

ZOBACZ TEŻ: Cztery osoby przeżyły katastrofę prywatnego odrzutowca. Lot medyczny zakończył się zderzeniem z górą

Autorka/Autor:jdw//mm, adso

Źródło: CNN, CBS News, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Reuters