Nowojorski policjant zginął na służbie. "Żona straciła męża, a małe dziecko straciło ojca"

Źródło:
PAP
Nowojorska policja. Wideo archiwalne
Nowojorska policja. Wideo archiwalneReuters Archive
wideo 2/2
Nowojorska policja. Wideo archiwalneReuters Archive

Funkcjonariusz nowojorskiej policji Jonathan Diller został śmiertelnie postrzelony w dzielnicy Queens. To pierwsza śmierć policjanta na służbie w Nowym Jorku od dwóch lat. Do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej.

W poniedziałek wieczorem w nowojorskiej dzielnicy Queens podczas kontroli drogowej został zabity policjant. Był pierwszym, który zginął w mieście na służbie od dwóch lat.

Według komisarza policji nowojorskiej (NYPD) Edwarda Cabana, funkcjonariusz Jonathan Diller i jego partner byli częścią zespołu ds. reagowania społecznego. Kiedy w trakcie kontroli drogowej w Far Rockaway, w dzielnicy Queens, zbliżyli się do mężczyzny w samochodzie, ten wycelował w nich broń i trafił Dillera, który był w kamizelce kuloodpornej.

Jego partner postrzelił zabójcę. Rannego Dillera przewieziono do szpitala, ale nie udało się go uratować. Policja nie udziela informacji o stanie zdrowia zabójcy.

"Miasto straciło bohatera, żona straciła męża, a małe dziecko straciło ojca"

"Dziś wieczorem to miasto straciło bohatera, żona straciła męża, a małe dziecko straciło ojca" - napisał Caban. "Trudno nam znaleźć słowa, aby wyrazić tragedię związaną ze stratą jednego z nas. Praca, którą funkcjonariusz policji Jonathan Diller wykonywał każdego dnia, aby uczynić to miasto bezpieczniejszym, NIGDY nie zostanie zapomniana" - dodał.

- Dzisiaj straciliśmy jednego z naszych synów i jest to niezwykle bolesne. Jest to niezwykle bolesne - powiedział burmistrz Nowego Jorku Eric Adams, który sam był kiedyś policjantem. Poinformował, że spotkał się z wdową po Dillerze. Nazwał strzelaninę bezsensownym aktem przemocy.

- Czy mogę powiedzieć to jeszcze jaśniej? To dobrzy ludzie przeciw złym. A ci źli ludzie są agresywni. Noszą ze sobą broń. Wykazują całkowity brak szacunku dla symbolu naszego bezpieczeństwa publicznego, jakim jest mundur - podkreślił burmistrz.

Diller pracował w policji od trzech lat. Był żonaty i miał małe dziecko.

Autorka/Autor:ks/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: New York Police Department