Szczęśliwy finał dramatycznej historii. Pięciolatka odnaleziona na bagnie

Źródło:
BBC, New York Post, ABC News, tvn24.pl
Moment odnalezienia pięcioletniej dziewczynki na Florydzie
Moment odnalezienia pięcioletniej dziewczynki na Florydzie
HCSO/Twitter
Moment odnalezienia pięcioletniej dziewczynki na Florydzie HCSO/Twitter

Po tym, jak pięciolatka w spektrum autyzmu wyszła ze swojego domu w mieście Tampa na Florydzie, rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Dziecko udało się odnaleźć po godzinie w bagnistym lesie. Biuro szeryfa udostępniło później nagranie pokazujące moment odnalezienia dziewczynki.

Rodzina pięcioletniej dziewczynki w spektrum autyzmu zgłosiła jej zaginięcie w poniedziałek po godzinie 17 (czasu lokalnego). Dziecko wyszło z domu w mieście Tampa (hrabstwo Hillsborough na Florydzie w USA). Zostało odnalezione po niecałej godzinie w pobliskim bagnistym lesie.

Funkcjonariusze pomogli jej wydostać się z lasuHCSO/Twitter

Moment odnalezienia na nagraniu

Biuro szeryfa hrabstwa Hillsborough opublikowało później na platformie X nagranie pokazujące moment odnalezienia zaginionej pięciolatki. Zapewniono, że rodzina wyraziła zgodę na pokazanie wizerunku dziewczynki.

Na wideo jeden z zaangażowanych w akcję funkcjonariuszy krzyczy do dziecka, rozkłada ramiona i macha do niego. Dziewczynka odmachuje i idzie w kierunku funkcjonariusza.

Akcję poszukiwawczą prowadzono z ziemi i powietrza, użyto też kamery termowizyjnej. Dziewczynka została odnaleziona cała i zdrowa - podało biuro.

Szeryf Chad Chronister powiedział zaś stacji ABC News, że "w takich sytuacjach liczy się każda sekunda". - Zawsze miło jest widzieć tak szybką reakcję naszych funkcjonariuszy i jej szczęśliwy finał - dodał.

Odnalezienie dziewczynki na Florydzie HCSO/Twitter
Dziewczynka wróciła szybko do domuHCSO/Twitter

Autorka/Autor:tas, akr

Źródło: BBC, New York Post, ABC News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: HCSO/Twitter