Donald Trump wypadł z listy 400 najbogatszych Amerykanów

Źródło:
Forbes

Donald Trump nie jest już wśród 400 najbogatszych Amerykanów, donosi "Forbes". Były prezydent USA wypadł z rankingu magazynu już po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat. Nadal jednak pozostaje miliarderem.

Jak poinformował magazyn "Forbes" we wtorek, Donald Trump nie znajduje się już na liście 400 najbogatszych Amerykanów. Jego majątek szacowany jest obecnie na 2,6 mld dolarów, co oznacza, że brakuje mu 300 mln dolarów, aby dołączyć do tego ekskluzywnego grona. Według "Forbesa" wartość netto Trumpa spadła o ponad 600 mln dolarów względem 2022 roku, a głównym tego powodem ma być założenie przez niego platformy Truth Social, która nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Portal powstał po tym, jak Trump został wykluczony z mediów społecznościowych. "Trump wyobrażał sobie, że znaczący odsetek obywateli zaloguje się na platformę, ale tak się nigdy nie stało. Do tej pory zarejestrowało się około 6,5 mln użytkowników, co stanowi około 1 proc. wszystkich użytkowników X (dawnego Twittera)" - pisze magazyn. Szacowana wartość 90 proc. udziałów byłego prezydenta w spółce Trump Media & Technology Group, czyli spółce matce Truth Social, spadła z 730 mln dolarów do mniej niż 100 mln dolarów.

ZOBACZ TEŻ: Donald Trump uznany za odpowiedzialnego oszustw zawyżania wartości majątku

Trump wypada z czołówki magazynu "Forbes"

"Forbes" zauważa, że na wartości straciły także nieruchomości, w których znajdują się biura Trumpa. Spadek miał wynieść nawet 170 mln dolarów. Z drugiej strony - jak zauważył magazyn - bardzo dobrze sobie radzi biznes golfowy byłego prezydenta. Przychody w ośrodku National Doral w Miami wzrosły do około 106 mln dolarów, a kolejne dziesięć jego klubów generuje przychody w wysokości niemal 150 mln dolarów wobec 108 mln przed pandemią.

Poprzednio Trump wypadł z listy "Forbesa" w 2021 roku, ale powrócił na nią w 2022 roku. Zgodnie z rankingiem, najbogatszym Amerykaninem jest Elon Musk z fortuną szacowaną na 251 mld dolarów.

ZOBACZ TEŻ: Donald Trump chce wyłączenia sędzi prowadzącej jego sprawę

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: Forbes

Źródło zdjęcia głównego: Brandon Bell/Getty Images