Po niemal 40 latach wpadł jeden z "najbardziej poszukiwanych" zbiegów. Odpowie za zabójstwo

Źródło:
CNN, Hillsborough County Sheriff's Office
Tampa na Florydzie, siedziba władz hrabstwa Hillsborough
Tampa na Florydzie, siedziba władz hrabstwa Hillsborough
Google Earth
Tampa na FlorydzieGoogle Earth

Policja informuje o zatrzymaniu 65-letniego Donalda Santiniego. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo 33-letniej kobiety, do którego doszło w 1984 roku. Trwające niemal cztery dekady poszukiwania kilka razy były tematem popularnego programu "America’s Most Wanted".

Jak przekazało w oświadczeniu biuro szeryfa hrabstwa Hillsbrough, położonego na terenie miasta Tampa, Santini został przywieziony do miejscowego aresztu w nocy z 27 na 28 czerwca. Mężczyzna trafił tam z kalifornijskiego San Diego, gdzie trzy tygodnie wcześniej zatrzymała go policja. Usłyszał już zarzut morderstwa pierwszego stopnia. "Aresztowanie Donalda Santiniego zamyka ciągnącą się od dawna sprawę i po prawie czterech dekadach oczekiwania zapewnia poczucie sprawiedliwość ofierze oraz jej rodzinie" - poinformowano w oświadczeniu.

Biuro szeryfa dodało, że aresztowanie Santiniego było możliwe dzięki "dostępnej dziś nowoczesnej technologii". W komunikacie podkreślono również, aby "nie zapominać o pracy, która w ciągu tych wszystkich lat została wykonana, aby wymierzyć sprawiedliwość w sprawie Cynthii Woods".

Policja udostępniła w swoich mediach społecznościowych nagranie pokazujące moment, w którym Santini trafił do aresztu na Florydzie.

ZOBACZ TEŻ: Znaleziona w Halloween "dama z kufra". Zagadkę rozwikłano po ponad pół wieku

USA. Morderstwo Cynthii Wood

Woods została zamordowana w czerwcu 1984 roku. Ciało 33-latki znaleziono w rowie melioracyjnym w Tampie. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety było uduszenie. Na jej ciele zabezpieczono odciski palców Santiniego. Śledczy ustalili też, że mężczyzna ten był ostatnią osobą, którą widziano, gdy opuszczała dom Woods. "Od tamtej pory miejsca pobytu podejrzanego nie udało się ustalić. Uważa się, że może przebywać w Teksasie pod zmienioną tożsamością" - taka informacja widniała w sekcji "nierozwiązane sprawy zabójstw" na stronie biura szeryfa Hillsborough.

Lokalna stacja WFLA, powołując się na nakaz aresztowania, informuje, że przed zatrzymaniem Santini mieszkał w Kalifornii i posługiwał się fikcyjną tożsamością. Stacja podaje, że w ciągu 39 lat mężczyzna używał przynajmniej trzech fałszywych personaliów. Przedstawiał się jako: Charles Michael Stevens, Donald Chapman i John Trimble.

CNN zaznacza, że sprawa Santiniego kilka razy była tematem emitowanego przez stację Fox popularnego programu "America’s Most Wanted", poświęconego najbardziej poszukiwanym przestępcom w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ TEŻ: Zagadka "kobiety z lodówki" wyjaśniona. Dzięki badaniu DNA ustalono tożsamość zabitej kobiety

Autorka/Autor:kgo//am

Źródło: CNN, Hillsborough County Sheriff's Office

Źródło zdjęcia głównego: TWITTER