Do szkoły tylko z przezroczystym plecakiem? Dzięki temu uczniowie mają być bezpieczniejsi

Źródło:
tvn24.pl/nbcdfw.com
Policja krytykowana za swoje działania w związku ze strzelaniną w szkole w Uvalde
Policja krytykowana za swoje działania w związku ze strzelaniną w szkole w UvaldeReuters Archive
wideo 2/2
Policja krytykowana za swoje działania w związku ze strzelaniną w szkole w UvaldeReuters Archive

W okręgu szkolnym w Dallas (Teksas, USA) rozważany jest pomysł wprowadzenia obowiązkowych przezroczystych plecaków. Miałoby to poprawić bezpieczeństwo uczniów i pomóc w przeciwdziałaniu potencjalnym strzelaninom.

Uczniowie chodzący do szkół w Dallas będą mogli nosić tylko przezroczyste plecaki? Chociaż plan nie jest jeszcze oficjalnie zatwierdzony, to rozmowy na ten temat nabierają rozpędu. W tej chwili ewentualne nowe przepisy na rok szkolny 2022-2023 są omawiane przez Komitet Bezpieczeństwa Szkolnego. Dallas ISD (Independent School District, niezależny okręg szkolny) chce najpierw poznać zdanie rodziców na temat noszenia przez uczniów wyłącznie przezroczystych plecaków w nadchodzącym roku szkolnym. W udostępnionej im ankiecie rodzice zostali zapytani o to, ilu uczniów mają w Dallas ISD, do jakich klas ich dzieci uczęszczają i czy popierają pomysł.

"Chcielibyśmy uzyskać informacje zwrotne od naszych rodzin ISD z Dallas dotyczących używania przezroczystych plecaków, które okręg zapewniłby każdemu uczniowi w roku szkolnym 2022-2023. Przekaż nam swoją opinię, wypełniając ankietę do czwartku 14 lipca do południa" – brzmi treść opublikowanego wpisu.

Tragiczna strzelanina w Uvalde

Zmiany, których wprowadzenie omawiane jest w Dallas, mają bezpośredni związek z kolejną tragiczną w skutkach strzelaniną, do której doszło w Stanach Zjednoczonych. 24 maja uzbrojony napastnik Salvador Ramos wszedł do szkoły podstawowej w miejscowości Uvalde w Teksasie. Podczas strzelaniny zginęło 21 osób - w tym 19 dzieci. 18-letni napastnik został zastrzelony podczas akcji służb.

Autorka/Autor:kkow//am

Źródło: tvn24.pl/nbcdfw.com

Źródło zdjęcia głównego: John McCall/Sun Sentinel/Tribune News Service/Getty Images