TVN24 | Świat

Zielona rzeka popłynęła przez Chicago

TVN24 | Świat

Autor:
akr//rzw
Źródło:
ENEX, tvn24.pl

Rzeka Chicago została zabarwiona na zielono w ramach obchodów przypadającego w najbliższą środę dnia świętego Patryka. Barwnik wprowadzono do wody w tajemnicy przed mieszkańcami miasta. To już drugi rok, kiedy ze względu na epidemię COVID-19 zrezygnowano z organizacji tradycyjnej parady.

Akcja wpuszczenia zielonego barwnika do wody do końca była trzymana w tajemnicy przed mieszkańcami Chicago. Zorganizowano ją w sobotę rano, a nagranie z niej opublikowano dopiero kolejnego dnia. Zdecydowano się na taki krok, by ludzie nie gromadzili się nad rzeką, co sprzyjałoby rozprzestrzenianiu się koronawirusa. To już drugi rok, kiedy z powodu epidemii COVID-19 z okazji dnia świętego Patryka nie odbywa się tradycyjna parada.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dzień świętego Patryka

Przypadające 17 marca święto patrona Irlandii - biskupa i misjonarza, który według tradycji w V wieku ewangelizował ten kraj - obchodzone jest w wielu krajach, nie tylko w Irlandii i miejscach z prężną diasporą irlandzką. Tradycyjnymi elementami obchodów są zazwyczaj parady, wizyty w pubach, gdzie serwowane jest zielone piwo i inne wydarzenia z dominującym kolorem zielonym. Ze względu na pandemię COVID-19 uroczystości z reguły zmieniły swą formułę.

Autor:akr//rzw

Źródło: ENEX, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości