Chciał ukraść samochód, porwał roczne dziecko

Autor:
wac//az
Źródło:
CBS News, WRC-TV
Dziecko znaleziono w Van Nuys w rejonie Los Angeles
Dziecko znaleziono w Van Nuys w rejonie Los AngelesGoogle Earth
wideo 2/3
Google EarthDziecko znaleziono w Van Nuys w rejonie Los Angeles

Kalifornijska policja zatrzymała mężczyznę, który ukradł samochód z rocznym chłopcem w środku. Odjeżdżając z parkingu, złodziej uderzył w inny pojazd. Kierowca uszkodzonego samochodu ruszył w pościg za uciekinierem i zaalarmował policję.

Funkcjonariusze policji z Los Angeles we wtorek po południu zostali powiadomieni o kradzieży samochodu z parkingu kawiarni Starbucks, znajdującej się w pobliżu skrzyżowania Woodman Avenue i Sherman Way w Los Angeles. W środku znajdował się roczny chłopiec.

Matka wysiadła odebrać zamówienie

Jak potem relacjonował dziennikarzom ojciec porwanego dziecka, Gustavo Flores, jego żona wysiadła na chwilę z samochodu, aby odebrać zamówienie ze Starbucksa, kiedy nieznajomy mężczyzna popchnął ją, wskoczył do jej auta i odjechał. - [Dziecko] spało. Byłam głupia, że odeszłam na sekundę. On wskoczył do samochodu i uciekł z dzieckiem w aucie - opowiadała Laurina Esposito. Jak mówi, goniła mężczyznę, ale nie była w stanie go zatrzymać.

Wyjeżdżając z parkingu, podejrzany 25-letni Jessie Lopez uderzył w inny samochód. Siedząca za kierownicą osoba ruszyła za nim w pościg, by odczytać tablicę rejestracyjną, i wezwała policję. Niedługo później funkcjonariusze zlokalizowali skradziony pojazd prawie kilometr od miejsca porwania, w pobliżu Woodman Avenue i Saticoy Street w Van Nuys, dzielnicy w Dolinie San Fernando. Tam znaleźli też porwane dziecko. Roczny chłopiec (którego wiek niektóre media podają mylnie jako cztery lata - red.) wyszedł z incydentu bez szwanku.

Ojciec dziecka chciał pobić podejrzanego

Podejrzany o kradzież i uprowadzenie dziecka został znaleziony w bloku mieszkalnym w pobliżu. Tuż po interwencji na miejsce przybył ojciec dziecka. Chciał rzucić się na podejrzanego, ale został powstrzymany przez funkcjonariuszy. - Szczerze mówiąc, próbowałem go uderzyć - przyznał. Lopez, zapytany przez dziennikarza WRC-TV, czy wiedział, że w samochodzie znajdowało się dziecko, odmówił odpowiedzi.

ZOBACZ TEŻ: Uprowadzone dzieci zostały znalezione rok później w supermarkecie

Autor:wac//az

Źródło: CBS News, WRC-TV

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock